faina

Jak požádat o zahájení výstavby kanalizace v naší zástavbě. Je na to nějaký úřední postup?

Příslib jsme dostali, ale ty finance… v okolních lokalitách je již výstavba dokončena. Z toho vyplývá, že projekt je, ale musí se dostat jeho realizace do popředí. Z původních pár domků se okolí téměř zaplnilo novostavbami je to proto nutnost! Pomohla by nějaká petice? Jak na to? Poradí mi nějaký odborník?

Odpovědi
fcoop

Nejsem sice odborník – ale nebylo by smysluplnější zajít si na příslušný odbor a zeptat se? Proč se ptát kováříčků,když někde sedí kovář? Příp. najít úřad na Netu.............

A není mi úplně jasné,v čem je problém. Chcete se jen připojit,nebo si zřídit vlastní síť – a nejsou peníze? Nebo ochota kompetentních? Nebo obojí?

Jestli to nějak pomůže:

Kanalizační přípojky
Pro zřízení kanalizační přípojky je třeba získat kladné stanovisko technického útvaru VAS, a.s. divize Jihlava.
Postup pro zřízení kanalizační přípojky (dále KP)
Zájemce zažádá osobně nebo písemnou formou o vybudování KP na technickém úseku VAS, a.s. divize Jihlava. (ta lokalita nebude důležitá,bude to všude stejné)

http://www.vo­darenska.cz/di­vize-jihlava/vodovodni-kanalizacni-pripojky

Napojení na kanalizační síť
Základní informace:
Investorem nově budované kanalizační přípojky je vlastník nemovitosti nebo pozemku, které se na veřejnou kanalizaci připojují
Opravy a údržbu kanalizačních přípojek uložených v pozemcích, které tvoří veřejné prostranství, zajišťuje provozovatel ze svých provozních nákladů......­....atd.

http://www.smv­.cz/napojeni-na-kanalizacni-sit.html