ales12

Jak používat/platit v autobuse opuscard (Liberecký kraj)

Mám nově pořízenou Opuscartu. Nabil jsem si na měsíc trasu Smržovka – Jablonec nad Nisou. Jak mám postupovat v buse. Mám říct: „dobrý den, jablonec“ a pípnout kartou nebo jak? Kámoš řikal, že mám řikat něco jako: „dobrý den, nahráno jablonec“ ale to mi příjde divný, proč nestačí jen říct jablonec nebo tanvald. Jak to říkáte vy? Díky
Doplňuji:
kapka: přesně tak, myslím meziměstskou dopravu v MHD v jablonci vím, že nemusím nic říkat, jak píše Adula.57. Jde mi o to, že kámoš řikal, že řiká: nahráno (město) nebo „mám nahráno do (město)“ a příjde mi to prostě divný, vždyť vytáhnu kartu a řidič jí vidí, tak mu je jasný že jedu na opusku a jen někdy řeknu kam. Takže stačí jenom buď nic neřikat, když vím, že třeba ten předemnou jen na stejný místo nebo předem hlasit že prostě jedu do (město)?

Nejlepší odpověď
kapka

Nemusis rikat „nahrano“, to je blbost :D Ja vetsinou nerikam nic, jen kartu prilozim a pockam, az vyjede listek. Podle toho taky, co to je za linku. Jestli je to primo linka jablonec – smrzovka, neni problem. Ale jestli to jeste nekam dal pokracuje, tak tam ridic muze mit navolenou jinou cilovou zastavku, Ono by se nic nestalo, proste jen nevyjede listek, ridic se zepta, kam jedes a natuka to tam, pak ti vyjede listek. Pak je lepsi v takovym spoji rikat predem, kam jedes, kdyz budes vedet, ze tam vetsinou ma navoleno neco jinyho. To vychytas casem. Nebo hlas ze zacatku, kam jedes a pak zjistis casem, ve kterym spoji to ani rikat nemusis.
Jak pise Adula.57, ze kartu ani nemusis vytahnout z kapsy, to mysli asi kartu na Mhd. Ale pozor, ty mas predpokladam v Jablonci MHD zdarma v cene predplatneho Jablonec – Smrzovka, musis v MHD kartu pipnout. Kdyz to neudelas, pokuta je 100,– kc. Je to pekna buzerace. Asi kvuli statistikam, jiny duvod me nenapada.

Doplňuji:
Presne jak rikas. :)
Pokud ovsem neni ridic jediny clovek za cely den, se kterym mas moznost si dlouze pokecat. :D A to asi ne, co? :) Preji stastnou prvni cestu s opuscard. :)

Další odpovědi
Adula.57

Proč bys něco měl říkat? V LBC jsou co vím dva způsoby. Buď si kartu nemusíš ani vytáhnout z kapsy, nebo si ji jenom pípneš u řidiče.
Pro každou trasu to platí jinak, asi by bylo nejlepší zajít si na Fügnerku, tam jak se nabíjejí karty a zeptat se přímo jich.