sowa

Jak použít nopovou folii ?

Do jaké hloubky se dává folie,je třeba ošetřit okopanou zeď penetrací ? Když konec folie nad zemí zakončíme lištou, co s tím potom? Může se přes folii nahodit omítka ,nebo dát obklad ? Nebo je mezi tím ještě nějaká mezivrstva ? díky

Odpovědi
cukrar

sowa, dobrý den.
Nopovka je chrana hydroizolace, nebo tepelné izolace. Dost často se dává i tam co být nemusí. Je to moderní, ne vždy účinné. Potřebná hlouba závisí od toho, k čemu má sloužit nopovka. určitě není třeba penetrovat zeď. Když se nopovka zakončí lištou, tak je konečná. Co be mělo být potom?

Na normální nopovku, která je běžně prodává nelze naházet ani omítku ani obklad, páč by nopovka vahou sjela dolů. Prodává se i nopovka, která má na sobě „perlinku“ na kterou lze přilepit různé materiály, ale do váhy únosnosti.

http://cukrar­.rajce.idnes.cz/no­povka#P1020105­.jpg

honza19hk

nopová folie je dodatečná hydroizolace základů. Tzn že by měla být do takové hloubky co jsou základy a min by měla přečuhovat 15cm na úrověń trávníku resp terénu okolo domu-kvůli stékající vodě po trávě. Nopovka se dává těma špuntama ke zdi,jinak nemá účinnost.Perlinka na ní držet nebude,ale není problém lištu co drží konec nopovky překrýt polystyrenem,ten natáhnout perlinkou a pak vrchní vrstvou-marmolit,omítka atd..Pak nopovka nebude vidět.