Haňuléx

Jak potlačit špatné svědomí, které vede až k sebenenávisti?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Napravit to dobrým skutkem, ten svědomí trochu uleví. Také pomůže se přiznat.

Další odpovědi
zjentek

to je složité ..mnohem jednodušší je odpustit si skutky, vedoucí k takovémuto svědomí :o

Melkor

Vyřešet problémy které způsobují to špatné svědomí…

marci1

Už je dobře, že to cítíš jako „špatné svědomí“. Nemůžeš ho potlačit, to nejde. Vracelo by se to a stejně bys cítila ten nátlak.
Podle mě je nejlepší prostě přijmout skutečnost, že jsi udělala něco špatného a teď už to nezměníš. Nepřemýšlej nad tím, nech to plynout, přijmi skutečnost takovou, jaká je a nebraň se jí.

Stingo

Odpustit si, případně tomu, komu jsme u blížili se omluvit a pak už nic podobného nedělat.

anonym

Autosugescí – musíš sama sebe přesvědčit, že „špatné svědomí“ se mýlí.
😉

anonym

Stačí si uvědomit že špatné činy neexistují! Špatné jsou jen v nějaký čas, době a nebo vůči někomu .. neexistují špatné činy! A jestli si to myslíš tak vyvracíš relativitu!

mosoj

Máš špatné svědomí a nenávist. Tak to ji můžeš mít jedině tak vůči sobě, když máš špatné svědomí. Nebo máš špatné svědomí vůči něčemu a ještě to nenávidíš ? to je ale potom na Chocholouška.