Jak postupuje přestupková komise?Měla by mě před zahájením řízení písemně upozornit o nápravu?Nebo může rovnou zahájit?

Odpovědi
anonym

Rovnou posílá předvolání, ale nejprve zaprotokoluje vaši verzi a šanci na obhajobu, polehčující okolnosti, případné důkazy apod. Něco podobného jako u policie tzv. výzva k podání vysvětlení. Také máte právo na účast právního zástupce, to mírně zvyšuje jejich respekt. Detaily jsou ve Správním řádu.
Navíc i tady je možnost odvolání k nadřízenému orgánu samosprávy, který je v jeho rozhodnutí uveden. (Sám jsem už 1× úspěšně aplikoval).