libul

Jak postupovat v případě, že se cítím poškozen jednáním soudu a právního zástupce?

Prosím co dělat v případě že rozsudek od soudu dostal pouze můj právní zástupce, já ne, a ten na něj vůbec nereagoval, a já se o rozsudku dozvěděl až půl roku po nabytí právní moci, prošvihl jsem odvolání ve lhůtě 15 dnů. Dá se s tím ještě vůbec něco dělat?
Jedná se o exekuční strhávání peněz z důchodu, ale já jsem dotyčné osobě peníze poslal a mám na to doklad – výpis z účtu od banky. Dotyčná osoba navíc tvrdí, že peníze nedostala. Děkuji

Odpovědi
Drap

Zřejmě už se toho moc dělat nedá. Je možnost poslat stížnost na právního zástupce advokátní komoře. Soud je uzavřen, musela by se podat žaloba a prodělat soud znovu. V každém případě by to však vyžadovalo dobrého právníka.

nenene100

Já bych ty peníze co jsou pravomocně zaplacene zaplatila.
Pokud advokát nekonal, myslím tím, pokud si mu dal doklad o zaplacení a on ho nepředložil soudu, tak bych na něm vymáhala náhradu škody.
Pokud si prokazatelně platil 2×, tak se jedné platby můžeš domáhat pro vydání bezdůvodného obohacení.