LMajinka

Jak postupovat při žádosti o prominutí poloviny trestu.Poraďte prosím.

Zdravím,
partner je ve výkonu trestu za zanedbání povinné výživy.Dostal 300 hodin VPP a úhradu dluhu na výživném.Větší polovinu uhradil už v lednu.VPP vykonával podle možností svého zaměstnání avšak jej vzali do výkonu.Dostal 8 měsíců a má za sebou již 2 měsíce.Chci se zeptat jak je to s podáním žádosti o propuštění v půlce.Kdo ji podává a kdy a jestli bych ji měla podat i já s tím, že on se připojí posléze.Nebo jestli podává on a já se pak mám připojit se zárukou.A jak dlouho to zhruba trvá než se dozvím kdy by mohl jít domů od podání a jaké má šance? Je poprvé ve výkonu.Nikdy ještě trestaný nebyl. Děkuji za odpovědi moc mi to pomůže. Cchi být v obraze a nechci abychom něco zaspali i když si za to může sám,ale potřebuji ho doma.

Odpovědi
paletka

podívejte se na stránky příběhy odsouzených v ČR jděte na návštěvní knihu a tam se zeptejte chodí tam hodně ženy odsouzených a vědí toho spoustu.