loosi

Jak postupovat při vymáhání pohledávky (smlouvy) o půjčce?

Smlouva je řádně podepsaná,ale co když se bude vymlouva, že to nepodepsal atd..? Díky

Nejlepší odpověď
jmhad

A jaká byla ve smlouvě zakotvena náhrada,když dotyčný nebude splácet? Nemovitost, exekutorský zápis či něco jiného?Pokud jsi půjčil bez takového nějakého upřesnění,pak ti zbývá jedině soud s návrhem na exekuci.Ale za vše se platí.

Další odpovědi
anonym

Drape, zase chyba!
Správný postup je doložit písemnou výzvu o úhradě pohledávky a následně rovnou podat návrh na platební rozkaz a soudní exekuci.
Je na povinném, aby zpochybnil pravost svého podpisu a případně uhradil náklady soudního znalce – grafologa.

Iwette

Nedávno jsem objevila fajn rychlou metodu jak z dlužníků vymoct legálně, rychle a bez násilí to co mi dluží. Jedná se o spuštění masové internetové kampaně zaměřené na konkrétního dlužníka…Kampaň se připraví,těsně před jejím spuštěním se kontaktuje dlužník ať začne dluh řešit, když nereaguje, kampaň se spustí. O dlužníkovi budou díky optimalizaci kampaně na míru během 2 týdnů vědět jeho odběratelé, dodavatelé, známí, lidé z jeho okolí…Část dlužníků dluh začala řešit už při úvodním upozornění aby zveřejnění zabránila,zbytek postupně vyměkl až chvíli po zveřejnění. Kampaň se dá s trochou času a počítačových znalostí připravit i svépomocí, ale pokud nechcete řešit smlouvy a běhat za právníky co si můžete a nemůžete dovolit, doporučuji využít agenturu,která se na to specializuje. Za sebe mohu doporučit www.varujeme.cz , stačilo jim jen předat podklady k dluhu, informace o dlužníkovi aby mohli co nejlépe zacílit tuto „reklamu“ a o zbytek se postarali. (Připravili kampaň,kontaktovali dlužníka, sepsali nový splátkový kalendář…) Důležité bylo, že lidé z varujeme.cz umí celou už spuštěnou kampaň během sekundy pozastavit či úplně zrušit, když se dlužník začne chovat rozumně. (Začne splácet, varování se stáhne…přestane splácet, do 24hodin běží kampaň znova, dlužník je tak motivován věc řešit během celé doby sl& aacute;tek.) No a navíc mám od www.varujeme.cz písemnou garanci, že pokud jejich služby nepovedou k úhradě dluhu, mám to od nich zadarmo.(Nyní jim posílám pár % z toho, co mi od dlužníků přijde na účet,což je vzhledem k tomu, že bych bez nich pravděpodobně nedostal zpět vůbec nic hodně solidní)