bedunka

jak postupovat pri priznání 1 stupně invalidního duchodu? viz.doplněk

Musim chodit do práce nebo si mohu najit jen brigádu abych ji zvládla.a co soc.azdrav.po­jištění?je to jako bych byla už ve starobním.výsledky mi prý pošlou do 2 měsícu.

Nejlepší odpověď
anonym

Invalidní důchod 1. a 2. stupně řeší zákon a Vyhláška o důchodovém pojištění 359/2009 Sb. Jako částečně invalidní (postižení do 35 %) máte možnost přivýdělku. Stát Vám neurčuje způsob, jakým si máte peníze vydělat, Je tedy možná i brigáda.
Otázkou je, zda si budete schopná odpovídající zaměstnání sehnat.
Máte-li jednou status důchodce, odvádí za Vás sociální a zdravotní pojištění stát. Platí to i v případě částečné invalidity.