Avatar uživatele
Jaannaa

Jak postupovat při přepisu povinného ručení na uživatele vozidla?

Jak mám postupovat, když vlastním auto, ale uživatel vozidla je někdo jiný a já potřebuju přepsat jen povinné ručení na uživatele, aby v případě nehody nebyla vina na mě..

Zajímavá 0 před 3880 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Takhle se to nedá. „Povinné ručení“ je druh pojistné smlouvy a nelze ji přehodit na jiného pojištěnce, tudíž – pojistku zrušit a nový majitel vozidla si už musí svoji zbrusu novou pojistku zařídit sám – jeho problém a starost (auto by nemělo být ani jeden den nepojištěno).
Doplňuji:
cukrar: ano, můžu pojistit auta v celé ČR, ale proč bych to dělal? Jakmile pojistnou smlouvu zruším (proč bych platil pojistku za cizí auto?), je na novém majiteli, aby si uzavřel pojistku sám na své nově nabyté auto. Šlo mi o to, že nelze stávající smlouvu převést na nového pojištěnce, změnou jména pojištěnce. Musí se stará zrušit a uzavřít nová.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Jani, nevím zdali si rozumíme.
Za nehodu může vždy viník, nikoliv vlastník vozidla. Pokud je s Vaším vozidlem způsobena nehoda, tak se bude plnit z pojištění toho, kdo uzavřel pojištění (uživatel v tomto případě) ve prospěch vozidla. Pokud ale ten přestane platit, vy se to nedozvíte, až Vám přijde sankce od čkp a věřte, že mnoho lidí platilo velké sankce.
Pokud není něco jasné, ptejte se.
Odpověď cochee je špatná. Vlastníkem může být osoba „A“, pojistku může uzavřít osoba „B“. Klidně můžu pojistit všechny auta v Pardubicích…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martinnovick

Doporučuji se podívat na stránku http://www.klik­pojisteni.cz/za­nik-povinneho-ruceni-1/
Na stránce to máte pěkně všechno rozepsané, jaké máte možnosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jaannaa

To auto je moje, já jsem vlastník, proto platím pojistku, ale ted bude to auto používat někdo jiný, ale zůstanu vlastníkem..

před 3879 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

aha, tak to je jiná. Tak tohle nevím, svou předchozí odpověď beru zpět, vztahovala se k jiné situaci.

před 3878 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek