Pokročilý

Jak postupovat při opravě betonu PU montážní pěnou?

Koupili jsme starší dům, v kuchyni byl beton a staré linoleum. To jsme odstranili a nalepili jsme novou krytinu PVC.Po delší době nám praskl beton v délce cca 500 mm. Na obou stranách praskliny beton pruží cca 3 mm při sešlápnutí. V tomto místě nám praskla i podlahová krytina, která je na beton nalepená. Je vidět, že prasklina
pokračuje na obě strany od místa prasklé ktytiny ( prasklina je krytinou zakrytá, ale ji kopíruje a je vidět, že je v menším roszahu). Nevíme, co je pod betonem, místy při poklepu vydává dutý zvuk. Pravděpodobně prý byl beton dán na dřevěnou podlahu, ty jsou položeny v celém domě. Asi došlo k tomu, že dřevo vyhnilo. Nechci to
vybourávat, je s tím mnoho práce a již jsem v pokročilém věku. Chci tedy
závadu odstanit metodou ŽAVES (žádné velké sraní). Mám zakoupenou montážní pěnu TYTAN LEXY 20 (nízkoexpanzní), kterou by jsem chtěl přes navrtané otvory pod podlahu trubičkovým nástavcem (který je přiložen)nastříkat. Poradí někdo, kdo má s tímto způsobem opravy zkušenosti? A též čím vyčistit trubičkový nástavec po skončení práce (nemám PU čistidlo). Velmi pěkně předem děkuji, Pavel
Doplňuji:
Jo ještě jsem zapoměl - po ukončení opravy chceme na starou krytinu položit novou, ta se nám ještě do výšky prahů vejde. Tím se opravované místo zakryje.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Pokud s tím nechcete ŽAVES,udělejte to tak jak píšete,ale abyste se po měsíci ,půl roce.... neptal co s tím,že se Vám propadla celá podlaha!!!
Doporučuji jediný postup-udělat průzkum co tam vlastně je,proč to prská a pruží a dle toho postupovat , může bát pod tím jak píšete dřevěný strop a shnilý a s tím riziko viz výše!!! Nejsou s tím žerty!!!
Doplňuji:
Jen doplním když jste si koupil pěnu,kupte si i čistič.
PS-ta pěna se za čas slehne a bylo by to stejné jako před opravou!!

Další odpovědi:

Stříbrný

to je prasárna na ntou a výsledek nejistý,zvláš´t když nevíte co je pod betonem.

Zlatý

Chápu ŽAVES, ale tohle bych nedělal - škoda pěny a škoda i toho mála námahy - pěna se vymačká a oprava (podle zatížení chůzí) ´vydrží´ - odhaduju, několik dnů...

Jak už jsem ti psal - v případě požadavku na rychlé a snadné ´řešení´ bych celou podlahu pokryl deskou (vodovzdorná HDF či překližka a nebo podlahový SDK), klidně na stávající krytinu, a na tu desku položil krytinu novou. Pokud by stačila jedna deska (podstatná je podlahová plocha), došlo by ke zvýšení podlahy o cca 20-25 mm, trvanlivost bych odhadnul na řád let (hodně hrubě odhadnul - je otázkou, za jak dlouho zhnije celý podklad stávajícího potěru).

Pokud bych to ale chtěl skutečně řešit, vymlátil bych stávající potěr.
;-)

Bronzový

No já se obávám, že PUR pěnou beton neopravíš:-(((

Často bývá pod betonem škvára, jako zateplení. Já bych na beton nabouchala OSB desky s PD a na to bych položila podlahu. Mám to tak taky:-), taky se mi houpala podlaha:-) Desky to srovnají, nemám je ani sešroubované, pouze v PD.
Doplňuji:
Já mám betonovou podlahu, na ni rošt, v něm škváru cca 10cm a na tom byla dřevěná prkna, byla jako nová, jen rošt byl daleko od sebe, takže to pružilo, položili jsme ty desky, pod ně mirelon, a nic nevrže, ani nepruží, máme jen jednu vrstvu desek.

Každopádně udělej vykružovákem průzkum co v té podlaze je. Pokud je zhnilá, musíš vyměnit:-(((

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 927
Zlatý mosoj 861
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.