Lékorka

Jak postupovat po absolvování absolutoria?

Jsem studentka a za týden mě čeká absolutórium a Vyšší odborné škole a nevím zda jsem studentkou školy až do konce prázdnin jako po maturitě, nebo se po absolvování musím do 8 dnu hlásit na úřadu práce. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
kropitko

Odpověď člověka se mi nějak nezdála,nejsem si jistá,ale podle mého se můžete na úřad práce nahlásit až 1.9.,,,viz.

V případě úspěšně vykonaného absolutoria v měsíci červnu, pokud dotyčná osoba nepokračuje následující školní rok v dalším studiu, záleží tedy na tom, kdy se na úřad práce přihlásí – buď může mít status osoby soustavně se připravující na budoucí povolání do 1.9. a teprve poté se přihlásit na úřad práce, nebo se může na úřad práce přihlásit již od 1.7. roku, kdy v červnu vykoná úspěšně absolutorium.

Zdroj: http://www.msmt­.cz/vzdelavani/cas­to-opakovane-otazky

Další odpovědi
člověk

jděte na UP a nečekejte ani osm dní.,ZAJDĚTE SE ZAPTAT,JaK BUDETE CHTÍT JÍT DO DŮCHODU,TŘEBA INVALIDNÍHO/RADĚJI NE/TAK SE BUDETE DIVIT PROČ VÁM LETOŠNÍ ROK NEZAPOČÍTAJÍ,
příklad:můj kolega musel do invalidního,přišel o pár tisíc ročně,protože chtěl mít několikrát prázdniny