Jak postupovat, když nezaplatil směnku?

Pujcila jsem penize na smenku zaplatil jen malou cast ted se odstehoval z trvaleho bydliste staci to nahlasit jen na policii?a jak se postupuje?dekuji za odpoved

Odpovědi
atriplex

Policie to řešit nebude. Nezaplacení směnky není trestný čin!

standa

1.
Obávám se, že zmiňovaná SMĚNKA vám nebude moc platná, protože pokud byla vystavena laikem bez základního právního povědomí o směnečném právu, tak bude na 99% vystavena s chybami, které tuto směnku zneplatní již v samém počátku případného sporu

2.
Máte jedinou šanci, a to uplatnit civilní žalobu u okresního soudu v místě trvalého bydliště dlužníka…, což se může jevit jako problém, protože nevíte kde se dlužník nyní nachází.

3.
Pokud se vám podaří dlužníka vystopovat, tak vyhráno ještě nemáte, protože pak musíte soudu předložit nejlépe listinné důkazy o půjčených penězích… a jak jsem již v úvodu naznačil, mám pochybnosti o významu té ´směnky´…

Moc šancí vám nedávám ☹