belliss

Jak postupovat, když mi věcné břemeno (známá), nepřispívá na náklady bydlení?

Lze smlouvu napadnout a zrušit věcné břemeno?

Nejlepší odpověď
Drap

Záleží na podmínkách věcného břemene. Takto nelze odpovědět. Pokud bylo břemeno zřízeno s tím, že bude přispívat a nepřispívá, tak by to byl důvod ke zrušené. Věcné břemeno lze zrušit dohodou mezi oběma stranami.

Další odpovědi
zzzzz

Věcné břemeno (osoba jež je na ni) se na nákladech podílí, neměl bys na něm vydělávat, ale podílet se určitým dílem musí. Díl se stanovuje většinou podle toho, jak moc věc využívá.

Já bych ji nejprve písemně vyzvala k doplacení …Kč a to bych ji zaslala doporučeně poštou, stanovila bych přiměřenou lhůtu, např. 30 dní. Pokud nezaplatí, podala bych k soudu návrh na zrušení smnlouvy – věcného břemene.

Ve výzvě přesně vyčíslíš částku kterou požaduješ i to jak si k ní přišel, např. 50% z nájmu, 50% ze zálohy na elektřinu atd…

belliss

Děkuji za odpověď… ve smlouvě je psáno,že má připívat, ale není zde částka vyčíslena,problém je v tom, že „břemeno“ nechce dohodu zrušit.