Jak postupovat, když kupující odstoupí od smlouvy, ale zboží, které vydražil je zničené.

Na serveru akukro jsem prodával snowbordové prkno,kupující si ho zakoupila, vše proběhlo v pořádku.Asi po 10 dnech psala, že je prkno poškozené a že chce slevu, na to jsem nepřistoupil, protože prkno bylo v pořádku, tak mne paní atakovala, že jsem zloděj a lhář, že jsem ji poslal poškozené prkno.Napřed psala, že prkno bylo zabalené tak dobře, že se nemohlo poškodit na poště, teď mi zase píše, že prkno nebylo zabaleno dostatečně a chce odstoupit od smlouvy.Na to jsem ji napsal, že na to má právo, ale že požaduji kompenzaci za ušlý zisk( o koupi prkna jsem měl další zájemce)a samozřejmě za zničení prkna, které nebylo poškozeno z mé strany.Atakuje mne, že má svědky, fotografie a že si udělá znalecký posudek.Jak prosím postupovat v tomto případě,samozřejmě bych ji peníze vrátil, ale prkno je zničené a už jej neprodám a můžu jej vyhodit.Děkuji za odpověď Mgr Roháček František

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Ná váš případ lze uplatnit ustanovení § 597/1 občanského zákoníku (viz zdroj).

Kupující však svá tvrzení o dodatečně zjištěné vadě musí prokázat, důkazní břemeno je na její straně.

Svědectví by mohl podat jedině přepravce, který zboží kupující předával. Rovněž k tomuto přepravci mohla kupující směřovat eventuální reklamaci na případné poškození zboží při přepravě.

Takže buďte klidný jako želva a užívejte si peněz, které vám kupující uhradila.

Pokud máte morální či jiné důvody, které vás vedou k myšlence, že byste kupující mohl nějak zmiňovanou škodu kompenzovat, a to i přesto, že ona nebude mít žádné hodnověrné důkazy, které by vedly k vaší odpovědnosti za vadu zboží, tak ji sdělte, že i přes absenci hodnověrných důkazů o vaší odpovědnosti jste připraven ji poskytnout určitou slevu, kterou budete považovat z vaší strany za přiměřenou.

Pokud to odmítne, tak ji s klidem nasněrujte na soudní žalobu.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obcanzak/cas t8h2.aspx

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.