DusanOrlik

Jak postupovat, kdyby se mi nekdo dostal na muj ucet Facebooku?

Zdravim,
co delat kdyz mi nekdo vleze na facebook?Je to trestny a co by mu hrozilo?Mam totiz pocit ze mi nekdo leze na muj ucet.Co tomu dotycnemu hrozi i kdyz nevim kdo to je,da se to zjistit?Je to na nahlaseni na policii?Muze s tim neco udelat? Diky za odpoved
DOPLNUJU:
Heslo sem jiz davno zmenil, ale i tak me zajima dopad… co by hrozilo dotycnemu?? Nebo by mu to proslo? :/

Nejlepší odpověď
UltraFan

Hele jednoduše. Sám říkáš, že máš jen pocit, že ti tam někdo leze. Takže nejednoduší bude si zkusit změnit heslo. :)

Další odpovědi
anonym

změnit heslo a zbavit se pocitu, že mi tam někdo leze.

mirekborek

Takže změna hesla a ověření přes SMS (mobil) ;)

Nechápavé

Změnit si heslo a trestné to určitě není :)

mojitek

v účtu nahoře vpravo nebo nevím kde -si najdi "historie"a uvidíš co se dělo s tvým účtem.Jinak na policii se to dá nahlásit.Ono i kdybys ukradl někomu dopis ze schránky je trestný/přestupek-nevím přesně.Tohle je něco obdobného,takže zajdi na místní oddělení a domluv se s nima

DusanOrlik

Je trestne i kdyby mi zmenil heslo?A jen si precet zpravu jednu?

mojitek

to je jedno,prostě se ti naboural do soukromí a mohl číst -soukromé zprávy-a je jedno jestli jednu nebo všechny co tam máš,tzn jako kdyby ti vlezl do schránky na dopisy a četl tvoji poštu. Nevím jak je tento čin/přestupek definován dle zákona,ale na trestní oznámení to je.