stebka

Jak postupovat, aby čára při tisku měla přesně 10 cm?

Jak konkrétně a pomocí čeho ve Wordu nebo Excelu nakreslit např.obdélník nebo čáru dlouhou 10cm, aby při tisku měřila přesně těch 10cm.Díky.

Odpovědi
isteron

Okraje sa nenastavujú v textovom programe ale v nastavení tlačiarne. Ináč je to trochu komplikované , podľa výrobcu.

cochee

Ve Wordu dosti jednoduché, bohužel ti nejspíš má odpověď bude k ničemu, protože velmi pravděpodobně používáš jinou verzi Office nežli já. Takže pro Word 2003 se použije funkce Vložit – Obrázek – Automatické tvary, tam vybrat Čáry (pro čáru) a vybrat čáru, nebo Základní tvary (pro obdélník) a vybrat obdélník. Čára nebo obdélník se pak jednoduše nakreslí myší do zobrazeného tzv. kreslícího plátna, klikne se na ně pravým a v místním menu se zvolí Formát automatického tvaru a v dialogovém okně se najde Šířka a nastaví na žádaných 10 cm. Nejspíš máš novější Word s prostředím Ribbon, které mi nesmí do počítače z důvodu (pro mě) naprosté nepřehlednosti, tak si proklikání k těmto funkcím musíš najít sama.