Zdeňulka

Jak postupovat a co je potřeba k vypálení jablkovice?Nemám na mysli vypálení,ale samotnou přípravu-od sběru.Díky.

Nejlepší odpověď
dědapetr

Kvas z jablek je nejlepší z čistého moštu. Čím více druhů jablek, tím lépe pro chuť. Pokud možno neředit, tekuté je dostatečně a klesala by cukernatost. Je možné přidat kvasnou kulturu (prodávají např. pálenice, nebo drogerie vinné kvasinky, kvasnice pekařské se nedoporučují), ale není to nutné, mošt kvasí spontáně sám od sebe. Omytím jablek se kvasinky neodstraní. Nádoba na kvašení musí být čistá, nejlépe plastová a musí jít těsně uzavřít kvasnou zátkou. Efektivní kvašení probíhá při objemu nad 120 litrů. Kvas potřebuje klid a teplotu mezi 10 – 20 stupni celsia. Teplota ovlivnuje rychlost procesu. Při nižší je pomalejší a čistší kvašení a lepší pálenka. Za ideál se považuje 18 stupňů, ale např. nejlepší slivovice je z kvasu který kvasil při 10. Konec kvašení se pozná podle ukončení unikání CO2 – čas začít měřit cukernatost. Většina kvasů je „hotová“ mezi 4 – 2 % obsahu cukru. Většina pálenic s webovou stránkou prezentuje informace o zakládání kvasu dle druhu ovoce. Přeji mnoho úspěchů.

http://www.zah­rada.cz/forum/zpra­covani-ovoce-a-zeleniny/calvados-a-j-3925/

Další odpovědi
rtepp

http://www.ke­brle.cz/ruzne­docs/PripravaK­vasu.html