Zlatý

Jak postupovat?

Asi před dvěma měsíci jsem se zde svěřila s tím, že mě neustále obtěžuje jedna tzv. známá. Půjčila jsem jí loni v lednu 3000 Kč s tím, že peníze vrátí do měsíce. Upomínala jsem ji a čekala půl roku, i když mezitím přišla žádat o další půjčky. Téměř pravidelně...

Dotyčná mě vydírá citově... Přitom pobírá starobní a vdovský důchod a navíc má ještě příjmy z malého obchůdku. Dcery se od ní odvrátily, protože žena hraje na automatech... Jakoukoliv diskuzi odmítá...

Když se náhodou potkáme na ulici, jako bychom se neznaly. Ale další den přijde, zvoní a žádá peníze. Dnes přišla pro Kč 20.000 ... Těm, kteří se nad ní poprvé slitovali, dluží přes 200 000 Kč.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ta pani bude delat vse pro to,aby zase ziskala dalsi finance a mohla hrat automaty.Je nemocna. Z ni ty penize co Vam dluzi -nedostanete- pokud nepouzijete formu natlaku pomoci sily a nejakeho toho zastraseni
jinak ozelte penize a zdaleka se ji vyhybejte,a zazvoni li u Vas,dejte ji velmi ostre najevo jak se veci maji.

Další odpovědi:

Zlatý

Obávám se že ty peníze už asi neuvidíte.Já osobně bych postupoval tak,že bych té dotyčné řekl at přijde jen v případě vrácení dluhu,jinak at už nezvoní.Tito lidé mohou být i nebezpeční.Je to podobné jak s narkomany - udělají vše jen aby měli na drogu nebo na automat.

upozorněte dotyčnou že její chování je už trestná činnost,pokud nezná práva tak snad tomu uvěří,řekně te jí že je to obtěžování,žebrání atd a že to hodláte oznámit na policii,snad dá pokoj,ikdyž jak říkají ostatní,bude to chtít z vaší strany trpělivost pevnou vůli a stále jí odmítat,časem dá pokoj

Zlatý

Na takové lidi,platí jenom ostrá reakce.Jakmile vycítí,soucit,tak se jí už nezbavíte!
Peníze,které jste jí půjčila,jsou už "fuč".To je jasné.
Musíte s ní jednat rázně a nekompromisně!

Jak to je? Nejlepší obrana je útok?
Zkuste ji pro změnu pumpnout vy.

Stříbrný

Ta vaše známá je asi závislá a proto jí peníze už nikdy nesmíte půjčit.Prostě nemáte.Pomozte jí tím,že jí poradíte léčbu.Nepůjčovat ani při "srdcervoucích historkách!!!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3356
Zlatý Drap 1790
Zlatý led 1450
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1074
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 652

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.