Avatar uživatele
Mirdas

Jak postupovat při vyzvednutí přeplatku od bytového družstva?

Má stará, nemocná teta marně čeká na složenku s přeplatky za vyúčtování za minulý rok, které již ostatní obdrželi a musí se na poště vyzvednout do konce měsíce.
Bytové družstvo ji oznámilo, že složenku již dávno zaslalo a problém je na poště.
Pošta nic nedohledá, dokud nedostanou podací znaky od zmíněného družstva.
To ovšem nic po telefonu nezdělí a osobně se teta nikam nedostane, neboť velice špatně chodí.

Jak by jste postupovali ?

Doplňuji:

Jak to funguje dál?
Zda si ten přeplatek nevyzvedne, tak by se měl podle mne vrátit na bytové družstvo.
Takže by jsme měli vše asi nárokovat potom přímo u nich na pokladně, nebo podobně, či je to zcela jinak ?

Děkuji.
_

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3557 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

S plnou mocí bych zašel na družstvo, ať mi ukážou odeslání. Pokud ne, je to jasné. Pokud ano, žádal bych ponich, aby to dohonili s poštou. Pro tento případ bych měl připravený dopis, kde bych měl mimo jiné napsáno, "pokud nepošlou přeplatek, podám na ně tr. oznam. za nezákonné obohacení. Po tomhle se většinou led hnou.
-
Něco podobného jsem měl s UPC, tok tahanice, tak jsem SMS pohrozil tím oznámením a během 14 dnů prachy na účtě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Složenku musí reklamovat družstvo ( odesílatel ). Ať Ti dá teta plnou moc a zajdi to vyřídit na družstvo.
Doplňuji:
Složenka se mohla ztratit, popř. se mohlo i stát, že si peníze na složenku vybral někdo s falešným občanským průkazem.I takové případy se staly.

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Quimby

Ať ti tá plnou moc k vyřízení těch podacích znaků.
Nejsem v tom odborník, tak nevím jestli se na to plná moc vztahuje, ale možná to někdo jiný vysvětlí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kankys

Já musím babičku vždy vozit, jezdíme ve dvou většinou hned ke vchodům.Pak na prozvonění jedu ihned ke vchodu. Je to někdy dost náročné ale úředníky u nás nepochopí že se k ním sama nedostane, tak se zapojuje celá rodina.
Doplňuji:
K plné moci taky musí porve přijít na poštu vyplnit plnou moc.Nevím jestli se stahují na složenky.

Upravil/a: Kankys

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

kankys, plná moc od pošty mne nezajímá. Jako občan se řídím zákony a ne vnitřními předpisy pošty. Nesmí stavět vnitřní směrnici nad zákon. Obč. zákoník řeší plnou moc a zastupování.

před 3557 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek