Mirdas

Jak postupovat při vyzvednutí přeplatku od bytového družstva?

Má stará, nemocná teta marně čeká na složenku s přeplatky za vyúčtování za minulý rok, které již ostatní obdrželi a musí se na poště vyzvednout do konce měsíce.
Bytové družstvo ji oznámilo, že složenku již dávno zaslalo a problém je na poště.
Pošta nic nedohledá, dokud nedostanou podací znaky od zmíněného družstva.
To ovšem nic po telefonu nezdělí a osobně se teta nikam nedostane, neboť velice špatně chodí.

Jak by jste postupovali ?

Doplňuji:

Jak to funguje dál?
Zda si ten přeplatek nevyzvedne, tak by se měl podle mne vrátit na bytové družstvo.
Takže by jsme měli vše asi nárokovat potom přímo u nich na pokladně, nebo podobně, či je to zcela jinak ?

Děkuji.
_

Nejlepší odpověď
anonym

S plnou mocí bych zašel na družstvo, ať mi ukážou odeslání. Pokud ne, je to jasné. Pokud ano, žádal bych ponich, aby to dohonili s poštou. Pro tento případ bych měl připravený dopis, kde bych měl mimo jiné napsáno, "pokud nepošlou přeplatek, podám na ně tr. oznam. za nezákonné obohacení. Po tomhle se většinou led hnou.
-
Něco podobného jsem měl s UPC, tok tahanice, tak jsem SMS pohrozil tím oznámením a během 14 dnů prachy na účtě.

Další odpovědi
marci1

Složenku musí reklamovat družstvo ( odesílatel ). Ať Ti dá teta plnou moc a zajdi to vyřídit na družstvo.
Doplňuji:
Složenka se mohla ztratit, popř. se mohlo i stát, že si peníze na složenku vybral někdo s falešným občanským průkazem.I takové případy se staly.

Quimby

Ať ti tá plnou moc k vyřízení těch podacích znaků.
Nejsem v tom odborník, tak nevím jestli se na to plná moc vztahuje, ale možná to někdo jiný vysvětlí.

Kankys

Já musím babičku vždy vozit, jezdíme ve dvou většinou hned ke vchodům.Pak na prozvonění jedu ihned ke vchodu. Je to někdy dost náročné ale úředníky u nás nepochopí že se k ním sama nedostane, tak se zapojuje celá rodina.
Doplňuji:
K plné moci taky musí porve přijít na poštu vyplnit plnou moc.Nevím jestli se stahují na složenky.

anonym

kankys, plná moc od pošty mne nezajímá. Jako občan se řídím zákony a ne vnitřními předpisy pošty. Nesmí stavět vnitřní směrnici nad zákon. Obč. zákoník řeší plnou moc a zastupování.