Craftos

Jak postavit zeď?

Zdravim, bydlím v panelovém bytě a chtěl bych rozdělit jednu místnost na dvě. Potřeboval bych postavit uprostřed místnosti stěnu s dveřmi, a chtěl jsem se zeptat zda to půjde aniž bych použil cihly, přemýšlel jsem o sádrokartonu, ale nevím jestli by se do takové stěny dali zasadit dveře. Moc děkuji za pomoc a za případné rady.

Nejlepší odpověď
mosoj

Sádrokarton samotný není nikdy nosný, ale pro toto je vhodný.
Musí se ale udělat nosná konstrukce z dřevěných hranolků, na které se pak ten sádrokarton přišroubuje a zasadí dveřní zárubeň.