Tmavovlaska

Jak poslat zboží a dostat Kč na účet?

Když chci poslat přes Českou poštu zboží, a chci, ať mi to člověk zaplatí na účet, jak to mám provést? Je to posílání na dobírku? A pokud ano,tak tam není tam náhodou velké riziko, že člověk nezaplatí, když dostane zboží a až PAK má platit na účet? (Jako že to není z ruky do ruky,ne?) Jsem zmatena, nevím, prosím, poraďte.

Nejlepší odpověď
anonym

Posílání zboží na dobírku je dlouhodobě ověřený a spolehlivý způsob posílání balíků. Nejde zde ale hradit cenu balíku na účet. Dobírku hradí adresát buď na poště nebo při jejím převzetí na adrese doručení hotově.
Pokud mají být peníze poslány na účet, tak je třeba zboží odběrateli vyfakturovat. Zde už riziko nezaplacení je. Dá se domluvit tak, že nejdříve proběhne úhrada faktury a potom se teprve odešle zboží. Zde je zase riziko pro odběratele a nemusel by s tímto způsobem úhrady souhlasit.
Dobírka sice stojí něco kolem 50,– Kč, ale při prodeji zboží se mi zdá nejefektivnější. Pokud se jedná o podnikání, tak tržbu zaplacenou dobírkou zúčtujete přes pokladnu a hotovost následně vložíte na bankovní účet.

Další odpovědi
Drap

Buď platba předem a nebo na dobírku a až přijdou peníze, tak je přeposlat na účet.

arygnoc

uprednostnil by som dobierku.
Prijímateľ má možnosť (priamo na pošte) overiť prijímaný tovar (ale až po zaplatení), odosielateľ svoje peniaze určite dostane.

mosoj

Existuje tzv. dobírková poukázka A, kde pošta při doručení zásilky vybranou částku od adresáta posílá na uvedený účet a ne v hotovosti na poštu odesilatele.

http://slozen­ky.filaso.cz/slo­zenka-typu-a-dobirkova

Ta platba předem se také hodně používá, ale je třeba mít důvěru zákazníka, což mají většinou velké a zaběhlé firmy.

terry

Milá Tmavovlásko.

  1. při posílání na dobírku ten člověk nejdříve zaplatí na poště příslušnou částku a teprve pak mu pošta balík vydá.
  2. na poště vyplníš podací lístek a příslušnou dobírkovou poukázku. Poukázky jsou buď pro příjem Kč v hotovosti (do tvé ruky) nebo na tvůj účet.
  3. nezapomeň balík dobře zabalit a napsat správné adresy.