Pablo12041

Jak poslat peníze přes učet?

Zdravím, zkouším zaplatit přes učet a dostal jsem desetimístné číslo účtu, na který mám poslat peníze, ve formátu 1234567890/0000. Ted by mě zajímalo, jak to převést do formátu, ve kterém to vyplňuji jako xxxxxx – xxxxxxxxxx/0000. Tedy co je u jejich čísla to předčíslí a co už to normální číslo? Díky za vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Pokud jsi dostal číslo účtu ve tvaru 1234567890/0000, tak nepoužívej předčíslí, ale pokud jej použiješ, bude to vypadat takto:
00000–1234567890/0000.
Předčíslí je to před číslem, tedy před pomlčkou.

Další odpovědi
anonym

předčíslí je před pomlčkou (zatím jsem ho ještě nikdy nepoužil) a jen nuly se nepíšou. to co je za lomítkem, to je kód banky

ReHu

Predčíslí je číslo před pomlčkou.

Radius

Pokud by byl nejaky problem, lze to poslat z posty Postovni poukazkou typu A, vyplnis to a hotove zaplatis a oni to poslou na ucet – vice v odkaze:

https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/platebni-a-financni-sluzby-cr/postovni-poukazka-a

Zdroj: https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/platebni-a-financni-sluzby-cr/postovni-poukazka-a

lexx

vyzkoušej bez čárky, pomlčky mezer a lomítka až to program sežere a potvrdí, jde to
akorát u KB někdy třeba zadat 12–3456…

Lamalam

Zadej tak, jak jsi to dostal.