Gami.Pet

Jak poslat peníze?

Když chci někomu poslat peníze a nemám internetové bankovnictví-nevím kde ani jak ho založit, tak posla peníze dobírkou? Jako normálně dopisem jak pohled? Nestane se penězům nic??
Doplňuji:
marci1, aha takže tam dojdu, řeknu že chci složenku typu c, vyplním dám peníze a tot vše? platí se ještě něco poště za složenku? A za jak dlouho dotyčnému peníze dojdou cca?
Jinak moc děkuji, velice jsi mi pomohla :)

Nejlepší odpověď
marci1

Zajdi si na poštu, vyplň složenku typu C, slož peníze v hotovosti a adresát je obdrží opět v hotovosti. 🙂
Doplňuji:
Pokud budeš posílat Kč do 5 000,–, je poplatek 35,– Kč. Zaměstnanci Ti poradí.:-)
https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/platebni-a-financni-sluzby-cr/postovni-poukazka-c

Pepa25

Ještě technická poznámka: nejde ani tak o to, jestli máš internetové bankovnictví, ale jestli váš účet v bance, protože příkaz k úhradě jde dát v bance, pokud tam máš účet.

Drap

Po vyplnění složenky zaplatíš obnos za službu / za doručení peněz/Platba je podle výše posílané částky. Peníze přijdou většinou druhý den, vyjímečně třetí.