urota

Jak poslat eura na řecký účet do Řecka?Musím poslat eura, nebo naše banka převede Kč. na €.

Nejlepší odpověď
Vojtěch

U České spořky funguje platba do zahraničí tak, že zadáváš částku v cílové měně, ve tvém případě EUR. Z tvého korunového účtu se ti pak odečte částka přepočtená na koruny podle aktuálního kurzu a na cílový účet dorazí EUR. Předpokládám, že u ostatních bank to funguje stejně.

Další odpovědi
Bičiště

Pošli mi je, já už to zařídím, ať máš o starost méně.

anonym

Abychom vyčerpali skutečně všechny možnosti, možná máte eurový účet u banky v ČR. Pak pošlete jednoduše eura – zde kurzový rozdíl nevzniká.

fablen

další možnost: zkontaktovat některou z devizových společností – poplatky jsou nižší než u bank.