jejjexk8

Jak poslat balík?

Kdyz chci poslat balik musim uvadet jmeno toho komu ho chci poslat? Nebo staci adresa kde bydli? Dekuji, omlouvam se za gramatiku, jsem na telefonu.:-)

Nejlepší odpověď
quentos

Jistěže se uvede jméno, jak jinak pošta pozná, komu patří?

Další odpovědi
marci1

Samozřejmě musí být na balíku uvedeno jméno a příjmení, adresa a PSČ.:-)

gecco

Šmarjáááá – a co když je tou adresou panelák???
Firma???
Dům, kde žije více, než jedna osoba???
ROFL…
Ty máš ale nápady.

setapouch

U České pošty musíš uvést jméno příjemce. U některých jiných přepravců to nutné není – příjemce se prokáže např. heslem.

anonym

XXX
Doplňuji:
https://gls-group.eu/CZ/cs/pre­pravni-sluzby

bolak

Na Úložence existuje varianta „Na heslo“, kde myslím je možné poslat balík na poštu, a ten pro koho je jen musí znát číslo ID balíku a heslo. Ideální když chceš někomu z internetu něco poslat, ale on (protože se znáte jen z internetu) ti nechce sdělit tvoje jméno ani kde bydlí.

Na zbytek se zeptej přímo u zdroje > https://ulozen­ka.cz/pro-prijemce-zasilek/faq

Pak je taky možná tzv. „mrtvá schránka“, znáš-li nepoužívanou schránku, koupíš zámek s číselným kódem za pár korun, vložíš do schránky předmět (třeba knihu), zamkneš a dotyčnému posleš na e-mail číselný kód.