Miroslavst

Jak poskytnout první pomoc při zapíchnuté kosti v krku?

Přežili jste štědrovečerní večeři a pojídání kapra nebo jste museli navštívit pohotovost s uvízlou kostí v krku?
Jak se taková kost z krku dostane?
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi, mně kost v krku nezůstala, jen jsem se chtěl zeptat, jestli jste se od večeře všichni v pořádku vrátili sem na odpovědi :D

Nejlepší odpověď
sofie

já kapra nejím,ale kdyby se to někomu stalo tak volat 155,nebo zkusit zajíst chlebem
http://www.zena-podnikatelka.cz/li­festyle/zdravi/strc-prst-skrz-krk-aneb-jak-na-rybi-kost

Další odpovědi
venkovan

Pinzetou. Takže lékař který do krku šáhne. Mluví se o chlebu ale to jen když je lehce píchnutá. A dle mne nemusí být jen chleba, ale nějaké tužší, ale mazlavější jídlo které kost do sebe při polykýní zalepí.
Lepší se naučit anatomii kapra a kosti lze potom zcela logicky vyndat před každým soustem. A potom každé soustu hezky v puse jazykem „prohmátnout“. Kapr je od toho, aby večeře dlouho trvala a abychom si užili těšení na dárky.
Takže nehltat, nejsme na svačince u sousedky (souseda) a nebojíme se kdy se pán (paní) bytu vrátí.

Zdroj: život

Michal Kole

Chleba ne. Polknout citronovou šťávu – kost změkne a jít k lékaři

Zdroj: http://doma.no­va.cz/clanek/zdra­vi/co-s-rybi-kosti-v-krku-nebo-podrazdenym-zlucnikem.html

hanulka11

Já kvůli tomu nejím kapra. Párkrát jsem kost v krku měla, už to nechci zažít, bylo to hrozné pro mne i pro okolí.