mosoj

Jak posílit paměť ........... ?

Dodatečně reaguji na předchozí dotaz.
Viz. http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/jak-povzbudit-mozkovou-cinnost
Přišli jsete ještě na něco.
Já jsem zjistil Geratam – dá se koupit v lékárně a je bez předpisu.
Doplňuji:
Pirate_of_D1: Otázkou odpovídám na otázku mladé dívky připravující se na maturitu.
Bohužel systém je nastaven tak, že otázku může vytáhnout do popředí jenom tazatel.
Takže já musím založit novou otázku.

Myslíte, že mně to málo myslí ? Je to možné.
Já jsem se ale na dvě maturity připravoval bez prášků a marjánky.

Nejlepší odpověď
Pirate_of_D1

Vážený pane Mosoj. Dáváte nám otázku kterou bych chtěl položit já vám. Každý zatížený občan ČR ví mnoho. Pamatujeme si jména prodavačů před 20ti lety. Poslední dobou se nároky na uvědomění přijímaných informací natolik rozrostly, že si uvědomujeme, že nám paměť nestačí. Hesla, PIN, jména bezcenných poradců a jiných lidí. Starosti s obvyklými názvy něčeho. Dobrá, paměť selhává.

A chce po nás, aby jsme dobře jedli, málo sledovali Události.
Aby jsme začali znovu číst. Aby se nám rozbujela fantazie. Aby když vím, který typ křížovky mě otázkami vyhovuje, dokázal ji zvládnout a vypsat ji i psaním pozadu. Nadto vy, který užíváte důchodového věku by jste měl být schopen vyřešení tabulkové hádanky s čísly která se jmenuje – je to japonská hra, tak na tu nemám. Kolem mě je tolik podnětů, že čas na logickou hádanku nedokončím a tím se vzdávám vědomostí. Nepamatuji si jména, čísla, tím pádem nemohu rozvinout řeč na nějaké téma. Odpovídám tím, že mozkovou činnost můžete povzbudit, ale nemůžete chemicky příznivými látkami myslet.
Ok, čtu, že dáváte dotaz na základě minulé otázky jiné uživatelky. Svým stanoviskem o maturitách bez podpůrných prášků a marjánky získáváte můj obdiv. Vím že dnes jsme přehlceni poletujícími informacemi a že vše se stihnout nedá. Proto ani chemické látky nedopomohou k lepšímu životu. Rád bych s Vámi v budoucnu povykládal, mnoho víte.

Další odpovědi
Miroslavst

Kolikrát tužka lepší než paměť. Tedy tak mi to bylo vtloukáno do hlavy. Někdy je to bohužel pravda.

ReHu

Je pravdou, že jsem při přípravě na maturu na podpůrné přípravky ani nepomyslela.