Jak porozumět ženské logice?

Nejlepší odpověď
Dandi

Konverzace…čím víc budeš ženám naslouchat, tím více jim budeš rozumět.

Další odpovědi
Lencis

Paliže se takto ptáte… nikdy ji neporozumíte 😉

žena

alenka901

to je jako jak porozumět mužské logice obojí je filozofické téma

PO

Každá žena je jiná, v tom je největší problém. ;) Každopádně zkuste si přečíst knihu „Proč muži ženy nechápou.“ Předpokládám, že jste muž, tak se v této knize něco málo o ženské logice dozvíte. Každopádně autorem je také muž (David Gruber), což je vůbec nejlepší, když kniha je psaná z pohledu muže.

Sandra

Nic jako „ženská logika“ neexistuje 🙂 Muži se s ní ohánějí pouze v situacích jako:

# Když jim něco nejde a vy jim dáte radu, která funguje, ale oni to nechtějí přiznat.

# Když jsou nervózní a vy jim s naprostým klidem řeknete něco, co také chtěli udělat, ale ještě na to nepřišla řada, jenže teď už to udělat nemohou, protože vy byste byla tím kdo měl pravdu.

# Když nechápou, co jim vysvětlujete.

# Když nemají argumenty, kterými by bránili svůj názor.

# Když na začátku věty řeknete něco o tom, jak to stejné kdysi vyřešila vaše matka.

# Když má jiný a možná lepší nápad, ale nemá prostředky, jak ho uskutečnit (v našem případě neměl žádnou náhradní nohu pod gril s jinou velikostí závitu)

# Když projevíte schopnost řešit problém bez jeho pomoci.

# Když se mu snažíte pomoci a jeho znervózňuje, že jste celou dobu jeho neschopného a bezvýsledného snažení v jeho blízkosti a vidíte, jak mu to nejde.

(převzato z jednoho hezkého článku, ale sedí 🙂

Nicméně netvrdím, že jsme dokonalé a vždy chápající a naslouchající mužům. Někdy na sebe jen naše světy prostě narazí ve vzájemném nedorozuměmí. Nejsem ale nějakou zastánkyní teorií o Marsu a Venuši 🙂 Nemyslím si, že by se podobnými teoriemi docházelo k poznání a porozumění, spíše k prohlubování a zveličování rozdílů mezi muži a ženami. Berme se jací jsme se všemi odlišnostmi, které můžeme milovat i nenávidět. Ale hlavně se „aktivně poslouchejte“. Aktivně znamená ne jedním uchem sem a druhým ven 🙂 Aktivně znamená zkusit od dané situace odstup, zkusit se podívat se na věc pohledem toho druhého.

Zdroj: http://www.ro­dina.cz/clanek5302­.htm

ekko

Je to obtížné. Ovšem existují příklady ženské logiky:
Muž říká: nyní jdu do města a tu mrchu zapíchnu. Žena odpoví: abys tam nešel zbytečně, za cestou kup půl kila mrkve, jo?
Nebo: Na chalupě muž pokácí strom a ten spadne na střechu chalupy. Žena konstatuje: to jsi musel právě nyní, když jsem vydrhla podlahu??

Michal

To je spíše ženský cit,jiný přístup k životu a problémům kolem nás.Někdy se muži oháněji ženskou logikou jako zbraní pánů tvorstva.
Nesmyslně a zbytečně.

rákosníček

velmi těžko stejné je to u chlapů chce to trpělivost a lásku pak se to může podařit