mechanka

Jak porazit zápach z vodovodního odpadu?

Použila jsem hydroxid,kypřící prášek do pečiva s octem,Savo,ale stále vodov.odpad zapáchá.Už nevím co použít.

Nejlepší odpověď
Drap

Zápach se ničím podobným neodstraní, možná na chvíli přerazí, ale to je tak asi všechno. Zabudovat lepší a účinější sifony

Další odpovědi
Kric.ouwner

Vyměnit trubky ( 400kč ) a koupit dvojtý sifon ( 200kč ) …

venkovan

Těžko soudit když nevím zda se jedná o dlouhodobý problém, či něco nového. Někdy kanalizace smrdí před změnou počasí.
Nicméně hledal bych problém jak jiní píší v sifonech či podobném zařízení. Jedná se prakticky o místo na potrubí, které je ve tvaru „U“ a to je tak hluboké, že z něj neodteče voda a svojí hladinou přesahuje světlý průměr roury. Tato voda utěsňuje potrubí aby z něj (přes ní) do bytu nešly různé smrady. Tuto funkci plní také sifon – musí i v něm být voda v takové výšce aby nemohl smrad z kanalizace pronikat nad hladinou v sifonu.
Stává se, že u umyvadel, kanálků v podlaze apod., pokud se dlouho nepoužívají voda vyschne a tím přestane potrubí těsnit. Nebo, že kanalizace není odvětrána do vnějšího prostředí a potom podtlak z odtékající vody „vycucne“ i tu vodu co tam má zůstat. A v neposlední řadě, někteří řemeslníci a kutilové sifon a nebo rovnocení zařízení zapomínají namontovat nebo ho namontují špatně.
Když nic nepomáhá, chce to aby se přišel podívat instalatér.