Petr__

Jak pomoct uprchlíkům na místě?

Možná postavit nemocnice, školy ale jak to udělat aby se už sami starali když nebudou mít na rozjetí různých podniků?Myslím že nějaké takové řešení je lepší, než volání novinkářů aby byli vyhlazeni.Napište své návrhy.Když jim nepomůžeme tam, tak stále budou utíkat do Evropy.

reaguji že Africe ukradl veškeré bohatství západní svět a oni jen jdou za tím co jim dřiv patřilo.

Nejlepší odpověď
gecco

…„Napište své návrhy.“…
😁

Ty jsi dobrej – ekonomové a politici ´celého světa´ si s tím lámou hlavu a ty hledáš řešení na Odpovědích???
😁

BTW – podívej se na hospodaření Zimbabwe (zejména po roce 2000, do 1980 šlo o britskou kolonii)…
http://www.mzv­.cz/jnp/cz/en­cyklopedie_sta­tu/afrika/zim­babwe/ekonomi­ka/ekonomicka_cha­rakteristika_ze­me.html

Co bys s tím chtěl dělat???
Doplňuji:
…„že Africe ukradl veškeré bohatství západní svět a oni jen jdou za tím co jim dřiv patřilo“…

Ááále – houbeles… Respektive – jinak…
„Západní svět“ Afričanům sebral jejich kulturu, jejich přirozený způsob života (což je také bohatství), vnutil jim svou kulturu, své uspořádání společnosti.
Ale nenaučil je samostatnosti (původní sociální vazby přestaly existovat) a nechal je ´na holičkách´ – pokud jde o společnost, ne zdroje.
A v tom je problém – když se v 1980 dostal k moci Mugabe, bylo Zimbabwe slušně fungující a relativně bohatou zemí. Už po 20 letech samostantosti bylo ekonomicky v prd… a společensky v naprostém rozkladu… A nyní je to ještě horší.

Další odpovědi
anonym

Neboj, oni makat nebudou, ani tam, ani tady. Já teda „navrhuju“ na dnešní poradě 😁, každýho z nich nejdřív vykastrovat, aby to tady nenakladlo vejce, posypat trávník před barákem škvarkama a myslet na dovolenou 🙂

fcoop

Dotaz a „argumentace“ připomínají fragment textu písně od Žlutého psa.Zpívá se tam:

„Vzpomínáš,jak jsi se měla,když jsi nic nevěděla“....­............s dů­razem na konec věty.

Nejdřív si zkus něco načíst…o té kolébce lidstva........

Pak zkus uvažovat.

To nejsou vyhublí nebožáci,kteří panicky utíkají,aby zachránili holé životy.

Spíš to vypadá jak nálet sarančat.

Mám trochu obavu,aby za patřičnou dobu nezněl problém v duchu: „Buď my,nebo oni“.
No…uvidíš sám…

Drap

Pokud mají stejné myšlení jako ty a dělá se jim špatně při pomyšlení na práci jako tobě , http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/verite-ze-treba-i-za-50-let-bude-pozadovano-aby-vsichni-pracovali , tak jim nelze pomoci

icurusL

Mno, jak to tak vidím, tak si asi pořídím osobní zbraň. Až k nám přijdou v mnohem větším počtu, začnou nám brát pracovní místa a tím zase přibude nezaměstnanost, začnou nepokoje jako ve Francii a budou znásilňovat. Někdo může vyšilovat, že je to jenom xenofóbie, ale podívejte se na pár videí ze zahraničí. Měli jsme zavřít hranice dokud byl čas. Nevidím to pěkně, takže ani nevidím důvod jim nějak pomáhat. Teď jsem mluvil k té horší půlce, ale jak můžete odhadnout člověka? (samozřejmě…řeším to amatérsky)

ReHu

Myslím, že problém dost zjednodušuješ.
Doplňuji:
Nastavit celý systém tak, aby fungoval, není vůbec jednoduché.
Nefunguje dostatečně ani ve „vyspělých“ zemích, natož v těch, které začínají, nemají zkušenosti, návyky a všechny ostatní náležitosti a souvislosti.

gecco

icurusL → …„začnou nám brát pracovní místa“…
Tak toho bych se fakt nebál…
😉

ten který je

DDD