Sonush

Jak pomoct mojí mámě?

Ahoj,
moje mamka má mizernou práci, která ji vůbec nebaví, v jednou kuse se hádá a dohaduje s jejím kolegou (vedoucím), má dlouhou pracovní dobu a na to, jak maká, má dost mizerný plat.. Každej den, když přijde z práce, je úplně vyšťavená, smutná a svěřuje se nám s problémy v práci.

Je mi jí hrozně líto a chtěla bych jí nějak pomoct, nebo jí aspoň každý den něčím zlepšit náladu, aby nebyla tak smutná… Máte nějaký tipy?

Prosím o normální odpovědi.

Děkuju moc.. :)
Doplňuji:
Je mi dvanáct let… :)

Nejlepší odpověď
anonym

Až z práce,připrav ji kávu nebo to co má ráda a obejmi jí a zkus jí nějak doma pomáhat s chodem domácnosti,at toho na ní není tolik zvládat doma.Natrhej luční kvítí,dej do vázy,to taky mamce udělá radost

Další odpovědi
Drap

V tomto případě je každá rada drahá. Pomohlo by odstranit příčinu, ale to by znamenalo najít si novou, lepší práci. I když to v dnešní době neni vůbec lehké, tak by to alespoň za pokus stálo.

anonym

Řekla bych ti aby si maminka našla jinou práci, ale vím, jak je v dnešní době těžké sehnat nějakou normální práci. Určitě není dobré, když se maminka hádá s vedoucím, on jí můřže pak dělat naschvály a dávat jí schválně blbou práci kterou nikdo jinej dělat nechce, nebo jí může dávat velkou opracovní dobu a nebo jí třeba nedat dovolenou, když jí bude potřebovat. Měla by se s ním přestat hádat, vím že je to těžké, ale prostě si o něm myslet svý a neříkat mu to. Kdyby si stěžovala ředitelovi to by nepomohlo? :/
Skus třeba mamince pomoct s úklidem než přijde domů, aby měla uklizeno a neměla starosti a mohla odpočívat, nebo můžeš něco lehkého co bys zvládla uvařit, udělej mamce kafe než přijde (pokud kafe pije). A nesnaž se jí rozčilovat třeba se známkama, uč se abys dostávala jedničky a mamka by z tebe měla radost :)
Upeč mamce bábovku třeba :)
Držím palce :) Hodně štěstí.

marci1

Zkus jí alespoň více pomáhat doma s domácností, aby toho měla na práci doma méně. S prací v zaměstnání se to nějak časem vystříbří. 🙂

Dudu855456

Má mamka je na tom podobně.Určitě souhlasím Drapem i marci1.Také by vaší mamce určitě udělalo radost,když by jste ji vyrobila něco pěkného(obrázek,ky­tičku,…)…Také pokud má nějaké obl. jídlo,tak pokud vám to dovolí,tak jí něco upečte a tak.Prostě věcí,kterémi jí můžete zpříjemnit konec dne je hodně.
Doplňuji:
i se setapouchem souhlasím.

zzzzz

Já myslím, že už ji pomáháš tím že tě má:-)) Jde vidět, že jsi empatická hodná holka a to maminka ví.

Pomáhej ji v domácnosti, ale problémy v práci za ni bohužel nevyřešíš. Možná kdyby si maminka dálkově doplnila vzdělání, tak by třeba časem lepčí práci našla.

Hlada

Hlavně se uč tak, abys mamce nepřidělávala další starosti.
Pomáhej s nákupy a v domácnosti.
Uč se šetřit. Měly byste odložit větší výdaje a vytvořit si finanční rezervu pro případ, kdyby zůstala nějaký čas bez práce.
Podle svých možností se pokus dávat mamce tipy na lepší práci. Je to časově náročné.

da ny

Všichni zde velmi pěkně popisují, jak můžeš/te mamku potěšit doma, odlehčit a pomoci.
Velmi dobrý postřeh má Hana1111 – chválím Hanko!
S kolegy a nadřízenými je to někdy v zaměstnání složité, někteří lidé si prostě nesednou. Může se i stát, že se zaměstnance „uštváním“ , šikanou chtějí zbavit. Objevuje se často šikana i v zaměstnání – bossing (od nadřízeného).
Problém už je i v tom, že mamka nyní chodí do práce nerada, s odporem či obavami, co ji zase nepříjemného čeká! Jde tedy takto naladěna do práce a tam ji potká to, co sama očekává…
Každá rada drahá.
Zkusila bych jinou taktiku, ráno vstát s tím, že dnes bude prima den, vedoucí bude dobře naladěn, příjemný. Práci perfektně zvládnu. …atp.
Bohužel, někdy se stává, že i dobrého zaměstnance vedoucí přetíží a „umoří“.
Pak, pokud to jen trochu jde je lépe změnit zaměstnání (v rámci zachování vlastního zdraví, psychického i fyzického a rodinné pohody).
Maminka už je zřejmě nejen nespokojená, ale i nešťastná.
Nejvíce smutné je, že ne všechny děti mají v dnešní době klidné a bezstarostné dětství, jaké měla převážná část naší generace a možná i tvoje maminka.:(.

Já jsem se držela hesla netahej domácí problémy a starosti do práce (pacienti si to nezaslouž, nepřejí a nezajímá je, že mne něco bolí, trápí, že je někdo v rodině nemocný nebo, že máme malý plat). Zavři za nimi dveře.
Zavři dveře, při odchodu z práce a netahej pracovní problém, starosti a cizí životní osudy domů, nezatěžuj rodinu a děti (na to jsem měla kamarádku).

setapouch

Nepíšeš kolik Ti je, ale předpokládám, že jsi školou povinná. Takže učit se, učit se, učit se. Maminka bude mít o starost míň a až vystuduješ vysokou, najdeš si dobře placenou práci a mamince budeš moct pomoct třeba finančně. Do té doby můžeš zvážit to, co říkají „předřečníci“ :)

Můžeš udělat večeři, udělej třeba muchomůrky (pro recept použij interní poštu, je to moje specialita a nechci ji šířit veřejně).

PetrXY

Nejlepší by bylo, kdyby si našla jinou práci, ale to je dnes opravdu těžké. Ale dobré by bylo, kdyby se o to alespoň pokusila, je jasné, že novou práci nenajde hned zítra. Zatím ji zkus moc nerozčilovat a alespoň doma ji pomáhat.

anonym

Zkus to jednou takto- až mamka přijde z práce ,vezmi ji do svého pokojíku, pust hinduistický mantry, zapal vonné tyčinky, a v tichu hlad maminku po vlasech a pak ji obejmi a hodně stiskni.Pak ji dej třeba koláček, který jsi sama upekla.At se maminka klidně ze všeho vybrečí a povypráví ti o svých problémech.Pak at tvrde zakročí, z práce odejde a najde si jinou.

bolak

Může se podívat i mimo svůj obor, já jsem hned po škole taky nemohl najít nic co by mě bavilo, tak jsem vzal práci ve fabrice na výrobu elektroniky. Byly tam lidi se základním vzděláním, nebo dokonce ze zvláštních škol a brali 15 měsíčně. Ze všech byli najednou ze dne na den výrobce počítačů, to je krása pásové výroby, člověk nic neumí, ale daj mu do ruky šrubovák, postavěj ho do čtverečku a řeknou mu: „u každýho kusu co ti sem přijede strčíš šroubovák do tadytoho šroubku a na 2 vteřiny zmáčkneš tadyto tlačítko, to je všechno co po tobě chceme“, za patnáctku měsíčně dobrý ne? člověk si při tom pěkně vyčistí hlavu..

zbytek už tu padlo, dělat mámě radost a nepřidělávat problémy, dobře se učit, pomoct s domácíma pracema, klidně se i naučit něco ukuchtit, ať si může dát po práci šlofíka; a zkusit si od někoho půjčit tenisovou raketu, třeba ti to půjde a za pár let můžeš bejt druhej berdych, a pokud nepůjde tak uhnat berdycha a můžeš bejt aspoň berdychová

Agneta

Jugar >>> ty jsi jinak pěkné kvítko…ale za tuhle odpověď tě musím pochválit :D