Emms

Jak pomoct mámě s koupí bytu?

Nedávno k nám přišla naše pronajímatelka a řekla, že musí ten byt urychleně prodat. Mamku nenapadlo nic jiného, než že ten byt koupí. Už předtím jsme měly problém s pěnězma, ale teď si vzala hypotéku a myslím si, že to bude ještě horší. Jak ji mám pomoct? Do toho ji babička ještě říká, že to v žádném případě nezvládne a místo pomoci ji spíš odrazuje. Nechci skončit někde pod mostem, hledala jsem brigádu, ale pro 12leté holky toho moc není. Moc ráda bych ji pomohla, ale jak?? Prosím poraďte.

Nejlepší odpověď
Ljůca

Promluv si o tom s mamko. Zeptej se, jestli je vše OK. Společně naleznete řešení. Kdo ví? Třeba si koupíte jiný byt..

Další odpovědi
Hlada

Jsi prima holka, že se snažíš mamce pomoct, ale tvůj úkol je teď škola a další studium, abys mohla mít dobrou, smysluplnou práci za slušné peníze. Snaž se teď mamce pomoct v jejím rozhodování sháněním informací. Je potřeba zjistit, jestli je byt za dobrou cenu a podmínky různých bank pro získání hypotéky. Banky si ověřují bonitu žadatele, takže když mamka úvěr získá, nemusíš se ničeho bát, když budete rozumně hospodařit. Do teď jste platili nájemné, od teď budete platit hypotéku. V tom není velký rozdíl. Budete ale mít svůj byt, z kterého nebudete muset platit nájem, jen příspěvek do fondu oprav.

skorcovaz

Myslím, že momentálně by se mamince hodil nějaký „Princ na bílém koni“.. Ve dvou se to lépe táhne a myslím, že při platbě hypotéky to platí dvounásobně..

tom004

Hlada,odpověděl,ve­lice dobře.Jenom dodám,že při získání hypotéky,bývá konečná,měsíční platba,včetně splátky hypotéky,nižší,než nájem,který jste,doposud platili.

anonym

tak, jako spravný mamánek musíš jí doma pomáhat a psychycky ji podporovat