redhead

Jak pomoct kamarádce?

Má kamarádka má přítele a skoro žádné kamarády či kamarádky. Její přítel je jejím pravým opakem. Blízkých přátel má několik a pak relativně dost známých. S některými ji už seznámil. Ona je ale v podstatě na něm závislá a velice jí to trápí, respektive je závislá na času stráveném s ním. Proto by ode mě chtěla radu. Touží po tom, mít přátele, skamarádit se pořádně s těmi jeho, ale jde to nějak moc pomalu. Má strach, že s nimi nebude mít, co probírat. Nejsou ze stejného města. Jak jí mám pomoct?

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Heh, tak takhle to bylo s mým úplně prvním vztahem. Ode všech mě odehnal, abych na něm byla prakticky závislá a s těmi jeho kamarádíčky jsem si taky nerozuměla. Ale ona má tebe, ne? Stůj při ní, řekni jí, že když bude mít nějaký problém jak s ním, tak ve škole, ať se zajde za tebou vypovídat, ten její přítel taky nemusí vědět všechno… Když na něm bude až příliš závislá, případný rozchod by ji mohl přivést až k tomu nejhoršímu… Nemusí se kamarádit s jeho kamarády přece. Tohle záleží také na sebevědomí. Pokud si bude připadat dobře a bude kolem sebe vysílat pozitivní energii, tak to půjde prakticky samo a svého přítele i s jeho kamarády strčí do kapsy a s ním samotným si taky může pěkně pohrát, sebedůvěra dokáže hodně…

Další odpovědi
anonym

Nepomáhat! Nechte kamarádku tak. Ona si musí najít vztah ke kamarádům. Ať ke svým nebo k přítelovým. Chce to čas. Každý není stejně komunikativní, ani družný. Přece to nejde brát všechny lidi stejně. Všichni stejní nejsou. Kamarádka ať se do ničeho nenutí. Třeba pro ni není nejlepším partnerem ani současný přítel. Nic se nemá lámat přes koleno. Nic neřešte proti ničí vůli.

Deli

Píšete: Má kamarádka má přítele… No, když je to Vaše kamarádka, tak má aspoň Vás, ne? Tak s ní jděte do kina nebo někam jinam, vyražte si, podnikejte společné aktivity. A její přítel ať si vyrazí s kamarády, kteří jsou blízcí jemu, ale jí ne. Pak, až se uvidí, budou si mít o čem povídat. O tom, co dělali, když spolu nebyli. Není dobré mít jen přítelovo kamarády. Když pak vztah začne skřípat, bude najednou úplně sama, bez přítele, bez (jeho) přátel.

venkovan

A co takhle spolu vyrazit na nějakou akci co dělají mladí lidi, kde je nějaká aktivita a i možnost seznámení. Čas od času mi posílají svoje akce Hnutí Brontosarus, Český svaz ochrany přírody, Český červený kříž, Čmelák a další se zaměřením třeba na turistiku apod. Pro mladou generaci bych skoro doporučil to první uvedené sdružení – kdysi jsem se s nimi potkal na opravě jedné památky a přestože se tam mnozí setkali poprvé, brzy byli všichni v pohodě, jako kdyby se znali leta.
Ale prošel bych si několik webových stránek a vyrazil na tu akci na kterou nás srdce přitáhne. Prostě a jednoduše si zkusit několik takových akcí a zkusit, kde mi bude dobře.

manon

Já na to původně nechtěla odpovídat, je to tak složité… Ale venkovanův příspěvek to načal z té strany, jak já to taky cítím… Kamarádka by si především měla ujasnit, kde se cítí dobře sama, kde se baví, s kým si rozumí. Ne se za každou cenu snažit přizpůsobit tomu, s kým chodí. Kdo říká, že je pro ni ten pravý?