Weroniq

jak pomoci osobě trpící vysokým krevním tlakem?

žena, věk k šedesátce, celý život měla nízký tlak a teď se jí to otočilo.. bere léky, které jí někdy tlak sníží až zase spíš na nízký, ale jindy se třeba uprostřed noci probudí a naměří si hrozně vysoký.. už byla i v nemocnici a provedli všechna možná vyšetření a nenašli konkrétní důvod nebo poruchu.. jak pomoci, když se dostane do stavu, že jí tlak tak moc stoupne a je jí zle?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Farmaceutické drogy prodávané k ošetření vysokého krevního tlaku se záměrně zaměřují jen na ošetření symptomů. Například, beta-blokátory redukující počet srdečních tepů a diuretika zmenšující krevní objem. Tyto farmaceutické drogy záměrně obcházejí odstranění „křeči“ v cévních stěnách, která je základní příčinou vysokého krevního tlaku. Zatímco vědomě obcházejí vyléčení onemocnění, mají dlouhodobé škodlivé vedlejší účinky, potenciálně vyvolávající velké množství nových onemocnění a tím poptávku po nových lécích.

Přímým důsledkem tohoto postupu obviněných zůstává po celém světě několik set miliónů nevyléčených pacientů s vysokým krevním tlakem a počtu jejich obětí každodenně přibývá.

http://www.ce­lostnimedicina­.cz/zaloba-na-farmaceuticke-korporace.htm

  • stojí to za to přečíst si to celé!

Přírodní doplňky stravy na regulaci krevního tlaku – http://www.proz­dravi.cz/krev­ni-tlak-vysoky/

Další odpovědi
Drap

Zde mohou pomoci jedině odborníci a nepůjde to okamžitě.

Makina

V tomto případě pomohou pouze dobře naordinované léky…také žiji v prostředí, kde má hodně lidí z rodiny vysoký tlak. Prostě jde o to odzkoušet pár leků, někomu prostě sedí jeden a jinému zase nějaký jiný. Potom to chce změnit životosprávu, pokud paní pije hodně kávy nebo má trošku nadváhu…i toto se odráž ve špatném krevním tlaku. Ale je třeba s tím něco dělat, protože vysoký tlak může přejít až do stavu infarktu.

Mapel

Léky a životospráva.

Damiana

Přijde mi to jako následek stresu, záchvat úzkostné paniky, který se objevuje často v noci. Může mít také poruchy dýchání a spánku – apnoe zvyšuje tlak a dost často se při vyšetření přehlíží. Noční můry jsou také jednou z příčin špatného spaní. Myslím ale, že pokud je to jenom v noci, je to záležitost psychiky. Netrápí ji něco v poslední době? Nezažila nějakou špatnou událost? V noci je tělo v klidu a snaží se zbavit všech škodlivin, týká se to i vypětí. Doporučovala bych změnit lékaře, zkusit neurologii a možná i internu.