1vlasta1

Jak pomoci lidem, když je jim nejhůř po psychické stránce?

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jestli někdo nezná nějaké stránky s psychologii popřípadě knížky, chci pomáhat lidem když jim není nejlépe, ale potíží je, že nevím správně jak. Pro začátek by stačili snad nějaké psychologické základy třeba jak uklidnit člověka… nebo jak ho mohu ovlivnit a přesvědčit… nebo zkrátka něco podobného. Děkuji předem za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

Jakápak věda? Přijdu k člověku a vyslechnu si jej. Cožpak to je normální, že většina lidí nesvede? Naslouchat, být oporou, utvořit si vztah, … Jinak bez papírů vám to oficíři jistě zatrhnou. Tož však vskutku nechápu, že obor tento dávno nestudujete. A že knihovnu navštívit vás nenapadne, kde knih překvapivě naleznete… Poroučím se veskrze, neb zde další případ ztracený.

Další odpovědi
nenene100

Není dobré, aby se do něčeho laik sám pouštěl, úmysl může být dobrý, ale místo pomoci bys mu mohla i ublížit. Charita i jiné podobné společnosti posílají dobrovolníky k lidem do ústavů, domovu pro seniory atd. Tam se člověk o psychické pomoci hodně naučí. Projde školením a někdy se z dobrovolníků vybere i řadový zaměstnanec, vím o paní, co si takto našla práci.

lexx

nijak, hledět si svýho…nejsi a nikdy nebudeš Anděl strážný

ReHu

Tito lidi nejvíc potřebují a vyžadují, aby je člověk vyslechl. Bývají to i několikahodinové monology.
Málokdo chce poslouchat rady.
Chtějí se vypovídat a souhlas od posluchače.

1vlasta1

nevím proč reaguješ takto urážlivě a nevím proč bych nemohl být pro někoho anděl

1vlasta1

Já nechci jako nějak vědět a být specialista jenom mi je prostě blbě z toho že vidím někoho jak se trápí a nemohu mu pomoc, tak mě by stačili pouze nějaké ty základy které by neuškodili a přitom by alespoň trochu pomohli

nenene100

Já tě chápu, ale pokud má člověk deprese, tak stačí trocha a to ho může dorazit. Úmysl máš krásný, knih je hodně, je hodně i psychologických teorií, vždyť už i velcí psychologové se neshodli třeba Freud a Jung http://jung.snez­nik.cz/freud.htm
Návod na duši neexistuje, je třeba hledat souvislosti.

1vlasta1

dobře, já jenom že prostě nevím úplně jak se mám chovat k lidem když jim tedy není nejlépe, tak jsem myslel že řešení najdu zde, a že mi to zjednoduší ty chvíle kdy chci být s nimi a chci jim pomoct. no nic

1vlasta1

A když bych se zeptal nějaký návod jak se k nim chovat není? A co potřebují nejvíc při různých situacích?

nenene100

Jistě že je návod, je jich ale tolik, že si z nich nevybereš. Každý psychologický směr vidí problémy a jejich řešení jinak. Navíc není problém jako problém, je i rozdíl v tom koho se problém týká.
Já osobně jsem pro holistický přístup.