leporela22

Jak pomocí CSS udělat tabulku s rozdělenými buňkami?

Dobrý den, chci udělat tabulku s oddělenými buňkami a řádky, jenže hodnotou border-style to nenastavim a tady je http://www.jak­psatweb.cz/css/css-vlastnosti-hodnoty-prehled.html#ta­bulky
napsané, že to jde udělat (border-collapse), ale taky to nejde. Jak to udělat, aby nebyly označené jen dokola?

.table {border: 2px; border-style: solid; border-collapse: separate ;}

Odpovědi
Lamalam

Nastav v CSS požadované vlastnosti buňce TD, nikoliv celé tabulce.

odik

  1. Jak píše Lamalam: Border musíš nastavit buňce.
  2. Border musí mít barvu.

.table{border:1px solid red;border-collapse:separate}
.table th{border:1px solid green}
.table td{border:1px solid blue}

Frogman

Bohatě stačí tohle:
.table, td {border: 1px solid black;}
___
Separovat to není potřeba, děje se to automaticky jako když se nic nezadá.