lukas.zmizik

jak pojedete tímto kruháčem? budete někomu dávat přednost?

ostrava – svinov
trasa je daná červenou lajnou…
jde o to, že někdo by dával, jiný ne, a pak je to v reálu chaos…

http://www.zmi­zik.com/upload/kru­hac.JPG
Doplňuji:
bohužel vás zklamu, platí zde pravidlo jízdy v jízdních pruzích (361/2000 §12 (5) ) a ostatní mi nemohou vjet do pruhu, kde jedu já… přednost dávám, jakmile budu chtít odbočit doleva a pokračovat dále po kruhovém objezdu…

Nejlepší odpověď
anonym

dávám přednost

Svislé značení je jednoznačné, nejedná se přece o žádnou doplňkovou značku, ale o 2 samostatné.
Vyhláška je jasná, takže tvá domněnka, že by někdo nedal přednost, nesouvisí ani tak s předpisy, ale s prachsprostou anarchií a neznalostí, jíž policie šmahem pokutuje.
Kdo má ŘP, musí znát dopravní předpisy, jinak nemá na silnici co dělat.
Doplňuji:
Otázka zněla jak projet kruháčem a kruháč má vždy přednost. Jinak v praxi platí, co uvádí venkovan, vyjíždí-li někdo z kruháče ještě přede mnou, nebudu se tam drát a málokdy se stane, že bychom jeli identicky vedle sebe a levý soused měl pravý blinkr. Je to též o řidičském citu a ohleduplnosti, které třeba v Německu fungují, narozdíl od nás.

Další odpovědi
venkovan

dávám přednost

Pokud tomu rozumím, tak na kruhák svým způsobem nevjíždím, jedu po jeho obvodovém pruhu na hned následný výjezd. Nicméně dle mého rozumu bych měl dát přednost těm, co z kruháku na ten výjezd vyjíždějí, protože odbočují z hlavní na vedlejší a přijíždějící je svým způsobem na vedlejší.
Něco podobného je třeba v Praze na Barranďáku směrem na Prahu 5. Z Jižní spojky jedu po hlavní, od Modřan po vedlejší. Ale když z Jižní spojky chce řidič odbočit na Strakonice, Barrandov, od Modřan ho nechtějí pustit protože se domnívají, že se jedná o přejíždění z pruhu do pruhu. To samé je při výjezdu ze Zlíchovského tunelu a od Smíchovského nádraží a noho dalších míst. Ale to by byl román. Toto mne napadlo, že jsou tam dost často namalované obrysy aut.

terry

dávám přednost

Vzhledem k dopravní značce bych přednost dala. Pokud vjíždím na kruhák, také přece dávám přednost a ten tam značený je.

anonym

dávám přednost

Doplňuji:
značka je jednoznačná, kruhák s předností v jízdě. Neřeš stavbu kruháku, jak vypadá

RedC22

dávám přednost

marek.29

nedávám přednost

Doplňuji:
přednost nedám už jen proto, jak sám říkáte, že nevjíždím na kruhový objezd.. shodou okolností po tomto kruháči sem ve středu jel a přednost sem vůbec neřešil – prostě jedu v pruhu, tak jedu v pruhu :)

cukrar

nedávám přednost

Doplňuji:
samozřejmě že nedávám přednost, taky není komu, vždyť na kruhák nejjedu!!
normální situace a normální větší křižovatka jako na spoustech míst+ě v ČR.

honza19hk

nedávám přednost

Doplňuji:
omlouvám se jsem se překliul.Samozřejmě že přednost tam je,.jen by bylo lepší kdyby ten výjezd z kruháku byl ten druhý pruh kde je to bílé šrafování.Pak by se přednost dávat nemusela a mohla by tam být plná čára.