Makina

Jak podpořit člověka s rakovinou?

Smutné téma, ale bohužel dosti aktuální. Tak kdyby jste měli nějaké osobní zkušenosti či rady…

Nejlepší odpověď
mosoj

Rakovinu mám.
Největší podporou je vědomí že mám někoho na koho se mohu spolehnout.

Další odpovědi
Andělé

Mosoji,jste velmi silný člověk! Z celého srdce Vám přeji vítězství nad touto zákeřnou nemocí!
Makina,v knize Miluj svůj život od Louise L.Hay,popisuje žena vše,co prožila od dětství,i prý nevyléčitelnou rakovinu včetně všech nemocí,nad kterými zvítězila pozitivním myšlením. Vsugerovala si,že žádnou rakovinu nemá,že je naprosto zdravá a snažila se neustále nacházet situace,ve kterých se stále měla čemu smát.Dívala se na komedie,okolí ji rozveselovalo apod. Hledala lásku ve všem a hl.v sobě. Lékaři žasli nad zázrakem,že nemoc zcela zmizela.
Sama zkušenost nemám,ale něco mě nutilo Vám to napsat.

Zmíněná kniha:
http://www.bux­.cz/knihy/27942-miluj-svuj-zivot.html?ut­m_source=google&ut­m_medium=sear­chppc&utm_con­tent=tituly&ut­m_campaign=2008&gclid­=CNH3tsKC3a0CFYO-zAod5wGArA

Nesnažím se Vás ovlivnit,je to na Vás,čím se budete nemocnému snažit povzbudit..
Přeji velkou sílu Vám i nemocnému…
Doplňuji:
Neurazím se,když se mi Vy či kdokoli vysměje,za zkoušku nic nedám…:-)

Tata

Víte já sám mám snad vyléčenou rakovinu. Z vlastní zkušenosti a z lidmy se kterými jsem se v nemocnici setkal vám konkrétně poradit nemohu. Každý pacient je jiný. Já mám povahu takovou, že dokýži přijmout danou situaci a na radu odborníků jí řešit. Nejsem hrdina a jako každý člověk jsem měl strach, stejně jako každý kdo je napaden zhoubnou nemocí. Každý na to reaguje jinak. Byl jsem světkem toho, kdy paciet dostal histerický záchvat po tom co mu lékař oznámil co mu je. Po té co ho jeden paciet okřikl " ty troubo a sčím si asi myslíš, že tu ležíme my" upadl do úplné letargie. Asi teprve tehdy si uvědomil proč je v nemocnici a na jakém pokoji se ocitl. V jiném případě pacient snesl verdikt doktotů dobře. Problémy nastali až když přišla rodina na návštěvu a předvedla nefalčovaný nářek nad neboštíkem. Potom se pacient složil. Co tedy dělat? někomu vyhovuje zájem o jeho nemoc, někdo upřednustnuje mlčení o své nemoci. Pokud chcete nemocnému pomoct, musíte ho dobře znát a podle jeho psichyckých schpností k němu přistupovat. Nelitovat, nepohřbívat ale také nepodceňovat. Důležitá je také důvěra v lékaře, a věřit v úspěch, nemocný to na vás pozná.

Mapel

Hlavně člověka nelitovat a být mu oporou. Zbytečně s ním nepitvat jeho problém.

escibe

Nejhorší je když to ten člověk vzdá

johana 56

V této nelehké životní situaci spoléhejte na své srdíčko,ono napoví.Bojujte společně,každý vítězný den,týden,měsíc či rok za to stojí.

zl@tk@

Chodit na návštěvy v co největšímíře a dávat najevo, že ti na tom člověku pořád záleží. Já vím, jde to těžko, ale musíš. Každý je rád když za ním na návštěvu někdo přijde. Každopádně držím palce.

mosoj

Andělé: Je to tak,ale jenom pozitivní myšlení nestačí – bohužel. Nicméně hodně v boji proti nemocem pomáhá.

Bohužel, díky mému dětství a mládí moc pozitivní myšlení nemám. Navíc sklízím ovoce za moji celoživotní práci v chemii.
Tolik karcinogenů pohromadě již neuvidím !!!

Moc děkuji.

mosoj

Nicméně žiji dál !!!

Andělé

Mosoji,někteří lidé také tvrdí,že samotné pozitivní myšlení nestačí. Navíc není snadné se tomu jen tak naučit,kord,když člověk neprožil štastné dětství a mládí a do toho pracoval s chemikáliemi.
Pane jo Mosoji,já před Vámi smekám! Spousta lidí všemu špatnému spíše podléhá a Vy jste skutečně silný!
Vím,že se nám to snadno říká,ale Vy prostě s námi budete co nejdéle. Patříte sem i do skutečného života!
Hodně sil i nadále Mosoji! 🙂