Avatar uživatele
Adis99

Jak podomácku vyrobit peeling nebo balzám na rty?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? fablen před 4518 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Nikkol

Domácí peeling

1/4 hrnečku čerstvě namleté kávy, 1/4 hrnečku mléka, 2 lžičky ovesných vloček, 1 lžíce oleje ze semen z hroznů, 2 lžíce medu, 1 vaječný bílek.

Zkombinujte mléko, med, olej ze semen hroznů a vaječný bílek a vše smíchejte v míse. Poté pomalu přidávejte kávu a ovesné vločky a opatrně je vmíchejte do směsi tak, aby se nezměnila její struktura. Směs je nutné míchat do doby, než bude krémová a hladká. Elixír nyní můžete aplikovat ve sprše anebo ve vaně přímo na pokožku těla a jemně ji masírovat. Jako vhodný pomocník vám poslouží i froté rukavice.

Domácí balzám na rty:
Jojobový balzám na rty 2 čajové lžičky včelího vosku 2 čajové lžičky jojobového oleje grapefruitový esenciální olej malá dózička Všechny suroviny zahřejte a smíchejte dohromady. Odstavte z plotny a přidejte 6 kapek grapefruitového esenciálního oleje. Směs uchovejte v dóze, nechte vychladnout. Skladujte na chladném místě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

http://www.ba­byonline.cz/ma­minka/talento­vana-maminka/sluzby/kos­metika/=/v/1728

zde jsou 2 recepty na domácí peeling, nevyžadují tolik ingrediencí, vystačíte si pouze s hladkou moukou, solí, trochou vody, citronovou šťávou..
ve druhém pouze s moučkovým cukrem a mýdlem na obličej..

http://www.pro­zeny.cz/magazin/kra­sa-a-moda/krasna-tvar/20544-levna-kosmetika-ta-domaci

a tady je pro změnu jiný recept na balzám, postačí vazelína s medem 5:1 může se přidat kakao..

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kikinka2210

Myslím že je lepší si zakoupit v obchodě ;) vyjde to levněji a eá se na tom nic skazit ;)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Honzin8

To máme stejně :) Co se týká kosmetiky, tak tu já nejraději kupuju od elabela :) Tam mají tu nabídku opravdu nejlepší.

Avatar uživatele
TominkaFuky

Já má problém s akné, takže je asi jasný, že co se týká kosmetiky, vybírám si opravdu jen kvalitní a šetrné produkty. No a na elabela je mají. Jsem s nimi spokojená maximálně, krásně mi sedí a vyhovují.

Avatar uživatele
Vikki.vivi

Ten shop je super. Já mám moc ráda tu značku Maremma Officinalis, ta mi vyhovuje nejvíc :)

Avatar uživatele
Kajolka

No, nevím, já bych doma asi nic takového nevyráběla :) Hodně si potrpím na kvalitu, a tu mám zaručenou ověřenou značkou :)

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Krása a styl