Adis99

Jak podomácku vyrobit peeling nebo balzám na rty?

Nejlepší odpověď
Nikkol

Domácí peeling

1/4 hrnečku čerstvě namleté kávy, 1/4 hrnečku mléka, 2 lžičky ovesných vloček, 1 lžíce oleje ze semen z hroznů, 2 lžíce medu, 1 vaječný bílek.

Zkombinujte mléko, med, olej ze semen hroznů a vaječný bílek a vše smíchejte v míse. Poté pomalu přidávejte kávu a ovesné vločky a opatrně je vmíchejte do směsi tak, aby se nezměnila její struktura. Směs je nutné míchat do doby, než bude krémová a hladká. Elixír nyní můžete aplikovat ve sprše anebo ve vaně přímo na pokožku těla a jemně ji masírovat. Jako vhodný pomocník vám poslouží i froté rukavice.

Domácí balzám na rty:
Jojobový balzám na rty 2 čajové lžičky včelího vosku 2 čajové lžičky jojobového oleje grapefruitový esenciální olej malá dózička Všechny suroviny zahřejte a smíchejte dohromady. Odstavte z plotny a přidejte 6 kapek grapefruitového esenciálního oleje. Směs uchovejte v dóze, nechte vychladnout. Skladujte na chladném místě.

Další odpovědi
briketka10

http://www.ba­byonline.cz/ma­minka/talento­vana-maminka/sluzby/kos­metika/=/v/1728

zde jsou 2 recepty na domácí peeling, nevyžadují tolik ingrediencí, vystačíte si pouze s hladkou moukou, solí, trochou vody, citronovou šťávou..
ve druhém pouze s moučkovým cukrem a mýdlem na obličej..

http://www.pro­zeny.cz/magazin/kra­sa-a-moda/krasna-tvar/20544-levna-kosmetika-ta-domaci

a tady je pro změnu jiný recept na balzám, postačí vazelína s medem 5:1 může se přidat kakao..

kikinka2210

Myslím že je lepší si zakoupit v obchodě ;) vyjde to levněji a eá se na tom nic skazit ;)

Honzin8

To máme stejně :) Co se týká kosmetiky, tak tu já nejraději kupuju od elabela :) Tam mají tu nabídku opravdu nejlepší.

TominkaFuky

Já má problém s akné, takže je asi jasný, že co se týká kosmetiky, vybírám si opravdu jen kvalitní a šetrné produkty. No a na elabela je mají. Jsem s nimi spokojená maximálně, krásně mi sedí a vyhovují.

Vikki.vivi

Ten shop je super. Já mám moc ráda tu značku Maremma Officinalis, ta mi vyhovuje nejvíc :)

Kajolka

No, nevím, já bych doma asi nic takového nevyráběla :) Hodně si potrpím na kvalitu, a tu mám zaručenou ověřenou značkou :)