doma

Jak podnikat v půjčování šatů?

Dobrý den, ráda bych začala podnikat – s půjčovnou společenských šatů. Zjistila jsem si, že je k tomu potřeba živnost – Pronájem věcí movitých, ale zajímalo by mě, jestli jsou u tohoto druhu podnikání další podmínky. Třeba jak se má zacházet s šaty (nutná čistírna nebo stačí vlastní vyprání, atd..). Nikde tyto informace nemůžu najít. Díky za odpovědi:)

Odpovědi
tforro

Jedná se o živnost volnou. Tam žádné další podmínky nejsou. Buďto tu práci budete dělat dobře, lidé si o vaší službě řeknou a budou se vracet, nebo to půjde opačným směrem a neuživíte se. Jinak počítejte s měsíčními stálými náklady sociální+ zdravotní (celkem zhruba do 4tis měsíčně). Účetnictví můžete mít paušálně 60%, nebo vést klasické účetnictví.
Určitě si šaty nemusíte dávat do čistírny. Šaty budete pujčovat veřejnosti a proto bych používal nějaký šetrný prací prášek aby se vám citlivý zákazníci neosypali vyrážkou.

karfigol

Žádných speciálních podmínek se bát nemusíte, pokud budete podnikat mimo prahu, tak si můžete v Praze dokonce zajistit virtuální kancelář. Já jí mám od https://www.vir­tualnikancela­repraha.cz/

sanskrybastr

Myslím si, že je tomu tak, jak píše tforro. Žádné další speciální podmínky tedy vaše půjčovna splňovat nemusí. Takže se můžete bez obav pustit do podnikání a půjčovnu si otevřít. Teď už jde jen o to, aby se o ní dozvěděli lidé, takže to určitě bude chtít nějaké stránky. Případně i nějak fyzicky zviditelnit samotnou půjčovnu. Na to jsou dobré například projektory na projekce loga firmy, které dělá třeba https://www.vi­sap.cz/

doma

Ahoj, díky za odpověď:) mě jde hlavně o to, kdyby na mě přišla kontrola, třeba ČOIka, tak aby po mě nechtěli nějaké potvrzení o té čistírně nebo něco takového. Informací o tomto podnikání nikde moc není. Můžu se zeptat, jestli jste si jistý tou čistírnou?