jjj123456789

Jak podle ateistů vznikla hmota?

Doplňuji:
A jak vznikla energie, popřípadě to, z čeho vznikla?

Nejlepší odpověď
Quimby

Ahoj, já zastávám teorii Velkého třesku. Kdy byl prostor zhuštěn tak, že nemohli existovat částice, ale pouze energie. Když se začal rozpínat, tak chladl. Časem začali vznikat jednotlivé subatomární částice, oddělilo se světlo od částic a postupně začaly vznikat jednotlivé atomy. Nerovnoměrnost pak způsobila zhroucení částic do hvězd a tam vznikla jejich první generace.
Doplňuji:
Energie nemůže vznikat ani zanikat, jen se přeměňovat, alespoň se to tvrdí.
Každopádně pokud narážíš vůbec na koncept toho, že to tu nemůže být pořád, tak ta představa, že všechno jednou vzniklo není podložená, ano, věci kolem nás jednou vznikli, ale je možné, že něco může být věčné.

Další odpovědi
Agneta

Stvořil jí nějaký vědec ve své laboratoři. A stačilo jen zrnko, které vhodil do „tlakové komory“ :DDD
Jeho jedna vteřina je našich 5 miliard let :D

Drap

Z energie

JájsemRaibek

To je velice těžká otázka, jelikož pokud něco stálo a vedle stálo druhé, něco to muselo k sobě postrčit a tehdy to muselo dát energii tomu něčemu, kdy při spojení těch dvou vznikla ještě větší energie,..... velký třesk.
Pokud to něco chtělo strčit do toho něčeho, tak už energii mělo.
Velice těžká otázka, ale je to to samé, jako co bylo dřív – vejce nebo slepice?

arygnoc

po doplnení:

hmota = energia a naopak.
toľko pre začiatok.

prečítajte si hawkinga, ktorý je vlastne zodpovedný za moderné teórie o vzniku vesmíru.
tieto jeho teórie (vieme, čo hľadať) sa pomalinky, ale predsa potvrdzujú.

uznávam, že celé je to iba teória, podobne ako báchorky o tom, čo sa nudil, za sedem dní napáchal tento bordel a potom sa na to vykašlal (miesto toho, aby to dokončil).

;-Q

anonym

Když se někdo považuje za ateistu,tak se vyjadřuje trochu jiným směrem,než ten co se specializuje na surovou fyziku,ale kdyby šlo o panteismus určitě bych to sváděl na alchymii:http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Al­chymie

Jan Kunčar

Na střední škole nás učili, že hmota je věčná. No jo, ale kdo toto tvrdí, je vůbec ateista?