Mirdas

Jak poděkovat šéfkuchaři ?

Zda zašli s přáteli na večeři, která opravdu byla velice chutná po všech stránkách, je vhodné poděkovat šéfkuchaři a tím i celému personálu ?
A jak by jste postupovali ?
Doplňuji:
-

A jak by asi postupoval pan Špaček podle společenského chování ( v dobrém ) a je to vůbec přípustné, třeba i zmiňovanou skleničkou alkoholu ?

Nejlepší odpověď
anonym

Zatím dvakrát jsem si ´nechal´ kuchaře zavolat a ve stoje a před ´celou´ hospodou jsem jej pochválil a poděkoval mu.
Několikrát jsem mu poslal po účtujícím číšníkovi ´panáka´.
😉
Doplňuji:
Barbakan – „rundu pro celý personál“ ne…
😉
Na druhou stranu už jsem i párkrát jídlo vrátil (a nezaplatil)…

Další odpovědi
mojitek

poděkování šéfkuchaři-to zcela určitě potěší. Jenže -za děkuju si člověk nic nekoupí.takže pokud chcete opravdu potěšit-pošlete mu po personálu nějaký ten peníz s tím že to bylo výborný..atd.
Doplňuji:
Tom20 : zkuste se nad tím zamyslet…tu službu -jídlo,pití -platíte ne kuchaři,ale pouze majitelovi.A roz­hodně kuchař,který má na pásce 8,5 tis hrubýho a zbytek do cca 18 tis mu to na černo doplácí majitel(jestli se dobře vyspí),dovolenou žádnou-teda leda že si vezme tyden v letě a pak si to musí tyden v kuse nadělávat,minimálně 14 ti hodinový směny (i delší),což je přes 210 h měsíčně,v šíleným horku kolikrát bez klima,u vařících sporáků,ve stresu,s křečovýma žílama...........by možná potřeboval občas nějaký uznání. Jinak to s tím panákem je asi klasika,ale ten kdo se tak trochu v tomhle oboru pohybuje ,tak ví,že je lepší poslat poděkování a nějaký ten peníz pokud mu chutnalo,budto po obsluze nebo prostě nakouknot do kuchyně a šoupnout mu to přímo.No a? Rozhodně nepoživatelný jídlo-vrátit-žádný cavyky s tím.

led

Nebýva to často.
Už sa mi stalo, keď som čašníkovi vyjadrila moje poďakovanie kuchárovi, vyšiel sa osobne presvedčiť, komu chutilo jeho jedlo.
Ale v inom prípade, keď mi časník v istej pražskej reštaurácii začal vysvetľovať pri zemiakoch „zo včerajška“ (okoralé so šupkou), že používajú nový spôsob chemického čistenia, tak som mu bola tanier osobne vrátiť a chcela som si nechať ukázať tento pokrokový proces. Akosi to už nedokázali, neviete prečo?

iceT

Jak poděkovat netuším,já většinou řeknu bylo to výborné,děkuju,po­sílám pochvalu kuchaři.Většinou mi odvětí ano,vyřídím,ale pokud bych nechala tringelt,tak silně pochybuju,že by se byť jen koruna dostala až ke kuchaři.To už se dávno nedělá,že by se obsluhující personál dělil s kuchařem.

anonym

Pokud by to bylo v Číně, tak bych si hlasitě krknul. Děkuje se tím, že se objednalo, snědlo a hlavně zaplatilo. Přece nebudeš dávat rundu pro celý personál.?!

Tom20

Neděkoval bych nijak vřele,děkuju stačí.Je to služba,za kterou platím a on ji odvedl dobře,tím jsme oba spokojeni.Něco jiného by to bylo v jiném století.

anonym

Člověče – co by na to řekl pan Špaček netuším…
Možná jsem neomalený…
😉