Jak podat stížnost na učitele ?

Ahoj,
chci se zeptat jestli mohu podat stížnost ředitelce na učitele, když jsme měli dnes psát test z německého jazyka a já + další 2 jsme se nemohli učit, protože paní učitelka vybírala v pondělí sešity (měli jsme hodinu) a v úterý jsme hodinu neměli, ale ona řekla dvěma žákům z naší třídy ať je rozdají, akorát, že 3 sešity zapomněla v učebně. Ve středu za ní byl kamarád, ale ona tam nebyla a dnes jsme psali test ze sešitu a já dostal sešit až dnes, takže jsem se nemohl učit a když jsem jí řekl, že mě nemůže hodnotit za tohle, tak mě odbila. Mohu podat stížnost ? Ústně nebo dopisem ? Předem děkuji za odpověď (Test kvůli tomu dopadl hrozně pro mě)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jste nezletilý, takže oficiální stížnost může podat jen váš zákonný zástupce.

Ale zvažte dobře, máte se učit průběžně, zřejmě máte i učebnice. Pokud jste neměl jeden den sešit, tak by učitelka měla tolerrovat jen případnou neznalost poslední látky, pokud jste ji ve škole neprocvičovali a pokud z ní zařadila něco do testu.

Nedá se objetkivně posoudit, je třeba znát i názor učitele. .

Další odpovědi:

Zašla bych za ředitelkou a pokud nic tak bych to řekla rodičů...
Ale k ředitelce nechoď sám ať jdou s tebou i ti dva co se nemohly učit...
Přeji pevné nervy :-)

Zlatý

Stěžovat si můžeš jak ústně tak písemně, ovšem domnívám s. že tím nic nezískáš. Test se píše z celkových vědomostí a absence sešitu na tak krátkou dobu by neměla tvoje znalosti nijak podstatně ovlivnit

Bronzový

Pokud tě odbila (nebo dobila), šel bych na policii ČR, to je trestný čin násilí na dětech.

Bronzový

Teoreticky si můžeš podat stížnost buď ty, nebo tvůj zákonný zástupce. Ale nezapomeň, že škola vykonává funkci výchovnou a vzdělávací a ty jako nezletilý to nemůžeš podat jako stížnost, ale spíše jako návrh, připomínku. Na mnoha školách existují schránky s lístečky, kde se takové problémy mohou řešit.
Hlavně že chceš využívat svoje práva, ale co povinnosti - máš povinnost se učit. Nesplnil si svou povinnost, proto se bráníš a hledáš alibi. Kdybys dokázal, že jsi neměl možnost se učit, a ostatní postižení to také dokážou, tak snad máte šanci uspět.

Stříbrný

Proč ses neučil z učebnice?

Pokročilý

Stížnost nedoporučuju... Na učitelkách většinou učí podobné individua, na střední to už bude lepší, neboj ;-) Chce to to přetrpět, pokud na ni podáš stížnost, chtě nechtě tě bude dál učit a bude ještě víc napruděná než teď...takže ti to ještě víc osolí ;-) S některými věcmi prostě nic nenaděláš... Je to jen škola ;-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2413
Zlatý Drap 1486
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 490
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.