Avatar uživatele
ORION_

Jak podat stížnost na učitele ?

Ahoj,
chci se zeptat jestli mohu podat stížnost ředitelce na učitele, když jsme měli dnes psát test z německého jazyka a já + další 2 jsme se nemohli učit, protože paní učitelka vybírala v pondělí sešity (měli jsme hodinu) a v úterý jsme hodinu neměli, ale ona řekla dvěma žákům z naší třídy ať je rozdají, akorát, že 3 sešity zapomněla v učebně. Ve středu za ní byl kamarád, ale ona tam nebyla a dnes jsme psali test ze sešitu a já dostal sešit až dnes, takže jsem se nemohl učit a když jsem jí řekl, že mě nemůže hodnotit za tohle, tak mě odbila. Mohu podat stížnost ? Ústně nebo dopisem ? Předem děkuji za odpověď (Test kvůli tomu dopadl hrozně pro mě)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3666 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jste nezletilý, takže oficiální stížnost může podat jen váš zákonný zástupce.

Ale zvažte dobře, máte se učit průběžně, zřejmě máte i učebnice. Pokud jste neměl jeden den sešit, tak by učitelka měla tolerrovat jen případnou neznalost poslední látky, pokud jste ji ve škole neprocvičovali a pokud z ní zařadila něco do testu.

Nedá se objetkivně posoudit, je třeba znát i názor učitele. .

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nely.P

Zašla bych za ředitelkou a pokud nic tak bych to řekla rodičů…
Ale k ředitelce nechoď sám ať jdou s tebou i ti dva co se nemohly učit…
Přeji pevné nervy 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Stěžovat si můžeš jak ústně tak písemně, ovšem domnívám s. že tím nic nezískáš. Test se píše z celkových vědomostí a absence sešitu na tak krátkou dobu by neměla tvoje znalosti nijak podstatně ovlivnit

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zbynas

Pokud tě odbila (nebo dobila), šel bych na policii ČR, to je trestný čin násilí na dětech.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Teoreticky si můžeš podat stížnost buď ty, nebo tvůj zákonný zástupce. Ale nezapomeň, že škola vykonává funkci výchovnou a vzdělávací a ty jako nezletilý to nemůžeš podat jako stížnost, ale spíše jako návrh, připomínku. Na mnoha školách existují schránky s lístečky, kde se takové problémy mohou řešit.
Hlavně že chceš využívat svoje práva, ale co povinnosti – máš povinnost se učit. Nesplnil si svou povinnost, proto se bráníš a hledáš alibi. Kdybys dokázal, že jsi neměl možnost se učit, a ostatní postižení to také dokážou, tak snad máte šanci uspět.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Proč ses neučil z učebnice?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marketa54321

Stížnost nedoporučuju… Na učitelkách většinou učí podobné individua, na střední to už bude lepší, neboj 😉 Chce to to přetrpět, pokud na ni podáš stížnost, chtě nechtě tě bude dál učit a bude ještě víc napruděná než teď…takže ti to ještě víc osolí 😉 S některými věcmi prostě nic nenaděláš… Je to jen škola 😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek