jak pocitat KOLIK BENZIN ZA KM

Nejlepší odpověď
EDA

PRO SLUŽEBNÍ CESTY SOUKROMÝM AUTEM PLATÍ: VE VELKÉM TP JSOU VĚTŠINOU UVEDENY 3 ÚDAJE PRŮMĚRNÉ SPOTŘEBY, TY SE SEČTOU A VYDĚLÍ 3, VZNIKNE ARITMETICKÝ PRŮMĚR.
TEN SE VYNÁSOBÍ ZÁKONEM STANOVENOU ČÁSTKOU PRO PŘÍSLUŠNÝ ROK A PŘÍSLUŠNÉ PHM A VYDĚLÍ 100. K ČÁSTCE, KTERÁ VYJDE SE PŘIČTE OPĚT ZÁKONEM VYHLÁŠENÁ NÁHRADA ZA POUŽITÍ VOZIDLA, TJ. ZÁKLADNÍ NÁHRADA.
PŘ. PRŮMĚRNÁ SPOTŘEBA VOZU JE 7,10, VYHLÁŠENÁ SAZBA ZA PHM . NATURAL 95 OKTANŮ JE PRO ROK 2010 28,70 KČ (CELKEM 203,77, VYDĚLÍME 100 A ZÁKLADNÍ NÁHRADA 3,90 PRO OSOBNÍ VOZIDLO, CLKEM TEDY 5,93 KČ.
TATO ČÁSTKA SE VYNÁSOBÍ POČTEM UJETÝCH KM.