Sonix1864

Jak pochytat andulky ve velké voliéře tak, aby je to nestresovalo?

Ahoj, chováme doma andulky ve velké voliéře (5,5 × 3 × 2,5 m) a vždy když mají mladé, tak je prodáváme.
Nejdřív jsme je zkoušeli chytat síťkou, ale to je stresovalo.
Teď je chytáme tak, že jim nasypeme krmení, a když tam všechny vletí, přehodíme přes ně ručník a postupně je vytahujeme. To je sice rychlejší, ale taky hodně stresující :(

Nevíte někdo, nějaký méně stresující způsob odchytu?? Moc by nám to pomohlo ;)

Nejlepší odpověď
dědapetr

Sí%tku jako na motýli,podivej se sem pro představu.:
http://www.chov­zvirat.cz/dis­kuze/tema/87-sitka-na-bezpecny-odchyt/

Další odpovědi
anonym

Já chytám své ptactvo když je večer tma s malinkých světlem od baterky.
Přehozením ručníku určitě ne,je lepší jen holou rukou,popř,malou sítkou,když je tma ,nikam neodletí.Pak jdu na větší světlo,vyberu si a zbytek dám zpět a ráno je vše v pohodě.

ReHu

Zkoušel jsi některé andulkové fórum?
Třeba toto?

http://andulkys­vetucz.bluefo­rum.cz/23756/

ReHu

Dědapetr – asi je rozdíl chytat bezpečně jednoho papouška nebo hodně papoušků ve velké voliéře. A papoušci v klecích mají větve, na kterých sedávají.

dědapetr

Chodil jsem do voliér často čistit a měnit klacky(bidla) a ptáci byli na mě zvyklí a odchyt nebyl problém,jen jsem nesměl dělat prudké pohyby a siťky viseli na voliérách.

dědapetr

Jo odchyt jsem prováděl v podvečer.

Sonix1864

  1. Ta klec je fakt velká a mají tam hodně větví, mezi kterými se proplétat je dost „o hubu“
  2. Síťku máme – jak už jsem psala – ale oni ji vidí a hned jsou chudáci vystresovaní, že by je šlak mohl trefit :/ A než je pochytáme tou malou síťkou, tak je vystresujeme docela dost…