Lorrien

Jak pochopit partnerské vztahy a realizovat je?

Dobrý den,
mám menší dilema, co se týče mě a druhého pohlaví.
Je mi 17, „randění“ jako takové mi připadá jako ztráta času, nijak mě to neobohacuje (po mentální stránce), nechápu ten smysl. Většinou se klukům vymlouvám, že se mi nechce, nebo že mám někoho jiného, atd. Mazlení a různé projevy náklonnosti mi jsou nepříjemné, dokonce se doteků i štítím/ bojím.
Z dětství mám trauma, které by s tím mohlo souviset, ale vždy jsem měla pocit, že jsem se přes ně už přenesla.
Nejde mi o to, za každou cenu někoho mít, ale vyhovoval by mi takový vztah „po 10 letech manželství“, což znamená nějaké to dítě, samá práce, žádná zábava. Také mě nebaví pořád být „očumována“ jako zboží na trhu a uháněna.
Mám to řešit skrze psychiatra, nebo se s tím nějak poprat? Popř.– jak?
Děkuji za odpovědi :)

Nejlepší odpověď
Drap

Nejdříve si musíš sama ujasnit, co vlastně chceš. Pokud si s tím nebudeš vědět rady, tak psychiatr by byl dobrou volbou.

Další odpovědi
knedlik123

Tak tobe by vyhovovalo „po 10 letech m.“? To se divim, ja to tak mam a nejradeji bych s tebou menil. Tvoje trauma ale potrebuje jeste nejaky cas, ktery "leci"vsechno.

marci1

Je Ti 17 let, ještě se to během krátké doby může změnit. Potkáš najednou toho pravého a všechno bude jinak. Potkat vhodného partnera není jen tak. Znám hodně podobných případů, ale nakonec dopadly dobře. 🙂

Jsemtady

Zatim to neres, lidi dospivaji v ruznem veku. Takze by to na tebe melo prijit do.21let. Ono pokud nekoho nemas vyslovene rada, tak ti dost mozna budou doteky neprijemne. Proste jsi jen nepotkala toho praveho, z koho bys byla paf. To az prijde, tsk po tech dotecich proste budes touzit. Bohuzel obcas jsou ty pocity spis fyzickeho razu, tj. Ze ne uplne nutne te trn samecek co ti poplasi hormony musi mentalne obohacovat, spis ti asi prijde jako vhodnej lovec, nebo tak .. proste to pak bude proti vsi logice. Mno .. a co holky? Nemusi to koneckoncu byt jen muzi. Proste ta prava osoba existuje a az prijde cas, zacnou ti tikat hodiny a budes blaznit jako ostatni. Neboj. To trauma to sama musis vedet zda te trapi a pokud ano tak klidne navstiv psychiatra, za to nic nedas. Ale nemusi to a tim mit neco spolecne.