vasek666

jak pochopit fyziku

TLAk chvata to pomoc

Nejlepší odpověď
Babunka

Tak jako ostatní předměty. Dávej pozor v hodinách a když něco nepochopíš ptej se učitele. Pokud potřebuješ něco vysvětlit, zkus se zeptat rodičů nebo kamarádů. ;) Tvoje otázka je totiž hodně obecná..

Další odpovědi
Alesh

Přežer se hořký čokolády a ráno, až budeš sedět na hajzlíku, tak pochopíš, co je to tlak v praxi. 🙂

… jinak nejlepší na pochopení fyziky je zkusit to mozkem, ale chápu, může to dělat potíže. Na druhou stranu, co je tak těžkého na tom pochopit, že tlak = síla/plocha?

tuCZek

Vyžaduj od vyučujícího názorný příklad a vše hned pochopíš.

WeeBear

Probudit v sobě logické uvažování! Když se chce, všechno jde. 🙂

A také si zvyknout na oblíbenou větu učitelů: Neumíš vzoreček? Tak si ho odvoď! 🙂

Když použiješ hlavu, tak si odvodíš naprosto vše. Ale musíš chtít a opravdu se na učivo podívat. Když budeš v hodině koukat z okna a doma se na to ani nepodíváš, tak nečekej, že ti to půjde. A od čeho jsou učebnice a sešity? 🙂

Michal Kole

tlak je fyzikální veličina vyjadřující poměr velikosti působící síly na velikost plochy.

Když stojíš tak působíš svojí hmotností, přesněji silou (sílu dostaneš, když svojí hmotnost vynásobíš gravitačním zrychlením – pro zeměpisnou šířku ČR to je 9,81) a plocha je velikost plochy tvých bot, za předpokladu, že máš rovnou podražku a nohu máš „nemocnou“ a tudíž plochou.

Slaby 10 mm led, tlak nevydrží a ty si „zaplaveš“ ale 10 mm ocelový plech to vydrží bez problémů.