Avatar uživatele
Fyzik

Jak plnit plechovky?

Pro práci by se mi hodila plechovka na stlačený vzduch – dají se koupit plné za sto korun, ale přijde mi nejsnadnější vzít takovou obyčejnou plechovku, připojit ji na vzduchový kompresor a plnit si ji sám. Zkoušel jste to už někdo? Jaký tlak je nejlepší? Jaké zařízení? Nějaké poznatky?
Doplňuji:
Na tlakovou nádobu se mi nechtělo plácat peníze, jsem študák přece jenom. V principu na tom není nic špatného, plechovka musí udržet slušný tlak, ale to nebezpečí, že to praskne, je samozřejmě nepříjemné. Nakonec to vidím na kompresor s tlakovou nádobou. A ano jsem fyzik, ale teda studuju mikroskopy, což je trošku jiný obor než olejovky. :P

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Fyzik

Zajímavá 0 před 3328 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Hm, o tom už jsem taky uvažoval, ale nikde jsem neviděl zdroj, jakých tlaků může vnitřní prostředí plechovky (bezpečně) nabývat. Takže jsem neriskoval, že mi plechovka jebne v prstech a sehnal jsem si maličký minimax do auta, který je opatřený i orientačním tlakoměrem.
Doplňuji:
Čemu říkáš „slušný tlak?“ Můžu si v práci naplnit nádobu devítibarovým čistým dusíkem. Devět barů tlačit do plechovky bych si určitě nelajsl.

Upravil/a: cochee

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Na stlačený vzduch ti nestačí nějaká nádobka, ale musí to bát tlaková nádoba na patřičný tlak. Potom lze přemýšlet i o vlastním plnění. Kdysi jsem si pomocí ruční pumpy plnil LPG do auta. Ale to už je spoustu let zpět.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Já mám plechovky na volejovky. Na stlačený vzduch mám certifikovanou tlakovou nádobu. Fakt jsi fyzik ?
Doplňuji:
Když plechovku tak halt plechovku.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek