Fyzik

Jak plnit plechovky?

Pro práci by se mi hodila plechovka na stlačený vzduch – dají se koupit plné za sto korun, ale přijde mi nejsnadnější vzít takovou obyčejnou plechovku, připojit ji na vzduchový kompresor a plnit si ji sám. Zkoušel jste to už někdo? Jaký tlak je nejlepší? Jaké zařízení? Nějaké poznatky?
Doplňuji:
Na tlakovou nádobu se mi nechtělo plácat peníze, jsem študák přece jenom. V principu na tom není nic špatného, plechovka musí udržet slušný tlak, ale to nebezpečí, že to praskne, je samozřejmě nepříjemné. Nakonec to vidím na kompresor s tlakovou nádobou. A ano jsem fyzik, ale teda studuju mikroskopy, což je trošku jiný obor než olejovky. :P

Nejlepší odpověď
cochee

Hm, o tom už jsem taky uvažoval, ale nikde jsem neviděl zdroj, jakých tlaků může vnitřní prostředí plechovky (bezpečně) nabývat. Takže jsem neriskoval, že mi plechovka jebne v prstech a sehnal jsem si maličký minimax do auta, který je opatřený i orientačním tlakoměrem.
Doplňuji:
Čemu říkáš „slušný tlak?“ Můžu si v práci naplnit nádobu devítibarovým čistým dusíkem. Devět barů tlačit do plechovky bych si určitě nelajsl.

Další odpovědi
Drap

Na stlačený vzduch ti nestačí nějaká nádobka, ale musí to bát tlaková nádoba na patřičný tlak. Potom lze přemýšlet i o vlastním plnění. Kdysi jsem si pomocí ruční pumpy plnil LPG do auta. Ale to už je spoustu let zpět.

mosoj

Já mám plechovky na volejovky. Na stlačený vzduch mám certifikovanou tlakovou nádobu. Fakt jsi fyzik ?
Doplňuji:
Když plechovku tak halt plechovku.