Jak platit kartou na internetu?

Snazim se pri nakupu v eshopech platit kartou ale vzdycky mi to napise -zamitnuto-. Penize tam mam, co je spatne?

Odpovědi
hem

Platební karta nemusí podporovat platby na internetu, případně tato služba musí být odblokována – např. v internet bankingu nebo na pobočce. Zahraniční obchody často vůbec nepřijímají platební karty vydané v ČR.

LuciJe

Zavolejte si na infolinku své banky nebo se zastavte na pobočce a zjistěte, zda máte kartu pro obchodování přes internet nastavenou. Někdy stačí v bance domluvit povolení plateb přes internet, u některých karet ale nastavit nejde (pak se jedině poohlížet po jiné kartě).

Většina zahraničních obchodů Vám českou kartu bez problému vezme.

Vikičistič

Nedělejte to je to dosti nebezpečné.

faktor82

Souhlas se všemi výše. Jen bych dodal, že některé banky doporučují metodu před nákupem kartu přes telefon odblokovat pro internetové transakce a po nákupu zablokovat. Každopádně, protože se jedná o transakce bez přítomnosti PINu, ručí za tyto obchody banka.